banner129

Alanya her yerde örnek

AK Parti Gençlik Kolları Akdeniz Bölgesi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için Alanya’ya gelip ilçe teşkilatını ziyaret eden genel merkez heyetinin adeta ağzı açık kaldı. Genel merkezi andıran yapısıyla ilk andan itibaren yöneticilerin dikkatini çeken teşkilat binasında “Mevlüt Çavuşoğlu Konferans Salonu” hınca hınç dolunca, katılımcılar peş peşe övgü dolu sözler sarf etti. 
İlçe başkanı Mustafa Toklu’dan razı olduklarını ifade eden Genel Merkez Teşkilat Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, teşkilat başkan Yardımcısı Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, MKYK Üyesi Mustafa Köse, Antalya Koordinatörü Alim Tunç, Milletvekili İbrahim Aydın, Antalya il Başkanı İbrahim Ethem Taş ilçe teşkilatının fiziki yapısı ve tefrişatı nedeniyle teşkilat başkanı Mustafa Toklu ve yönetim kurulunu kürsüden tebrik etti. Kürsüden hem teşkilat binası tebrik edildi hem de teşkilat başkanı Toklu. Kongre sürecine girilme döneminde peş peşe yapılan tebrikler ve övgü dolu sözler “yola devam” mesajı niteliğinde okunmalı. 
Salon konuşması sonrası Genel Merkez Teşkilat Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir başkanlığındaki heyet, bina içirişinde toplantı salonu, bekleme alanları, diğer kademelerin görev odaları, mescitler, teras, makam odası gibi alanları inceledi. İnceleme sonrası makam odasında ise Kandemir, Toklu ve ekibini adeta altın suyuna batırdı. İşte bu noktada yardımcısına verdiği talimat çok önemli. Alanya ilçe teşkilat binası tüm teşkilatlara örnek olsun. Siyasi olarak değerlendirmeden bakarsak aslında bu kent için bir gurur. Düşünün memleketin en ücra köşesindeki AK Parti Teşkilatı da metropol kentteki AK Parti Teşkilatı da eğer fiziki anlamda kötüyse Alanya örneği ile karşılaşacak. Kandemir, Teşkilat Başkan Yardımcısı Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel’den Alanya ilçe teşkilatının detaylı fotoğrafının çekilerek partinin kurumsal kimliğine uygun olarak tüm teşkilatların yenilenmesi, yenilenme öncesinde bir komisyon kurulması, bu komisyonun Alanya ilçe teşkilatının deneyimlerinden faydalanılmasını istedi. Toklu’nun binanın yapımı esnasından teşkilatta görev yapan mimar ile mühendislerin fikirleri ve imece usulüyle binanın yapıldığını söylemesi ise Kandemir’in heyecanını arttırdı.

YORUM EKLE

banner107