banner84

Alanya Milli Birlik Komitesi

Son günlerde terör olaylarının artması milli duygularımızın en üst seviyeye çıkmasına toplumsal tepkilerin artmasına neden oldu. Yurdumun dört bir yanında teröre lanet yağarken olaylar kontrolden çıktı. Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Alanya'da birçok işyeri yakılıp yıkıldı. Muğla da Kürt olduğu için bir vatandaşın işyeri yakıldı. Bir gün sonra o vatandaşın oğlu şehit düştü. İki acıyı birlikte yaşayan o Kürt vatandaşımızın "Kürdüz ama hain değiliz" feryadı yürekleri dağladı. Milli duyguların kabardığı böyle günlerde maalesef kurunun yanında yaşı da yakıyoruz. Tamiri zor tahribatlara neden olabiliyoruz.  Vatandaş olarak uyanık olmalıyız, teröre tepki göstereceğiz diyerek onların istediği kaos ortamından uzak durmalıyız.


ALKOD misyonunu tamamladı


Zamanında  Alanya'nın ileri gelen akil insanları tarafından siyaset üstü olarak bugünler için kurulan ALKOD maalesef yaşanan son olaylarda sınıfta kaldı. Toplumun yükselen öfkesine rehberlik edemedi. Şimdi bakıyoruz, ALKOD'dan doğan bu boşluğu doldurmak isteyenler değişik isimlerle örgütlenmeye başladılar.  Tek yumruk olması gereken Alanya maalesef dağılıyor. Bu ilerde çok tehlikeli olabilecek olayların tamamen kontrolden çıkmasına neden olabilecek bir yapılanmadır.


“Tek yumruk olmalıyız”


İşte bunun için Alanya tek yumruk olmalı. Birlik ve beraberlik için "ALANYA MİLLİ BİRLİK KOMİTESİ" kurulmalı.  Şehr-i  Emin olarak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bir an önce bu yapıyı oluşturmak için harekete geçmeli. Biran önce ilçemizde bulunan siyasi partiler başta olmak üzere resmi kurum ve kuruluş, oda dernek sivil toplum kuruluşlarını "Alanya Milli Birlik Komitesi'nin çatısı altında toplamalıdır.


Siyaset üstü olmalı...


Siyaset üstü olarak kurulacak olan bu yapının misyonu teröre karşı en sert tepkiyi ortaya şehri iç ve dış tehditlerden korumak olmalıdır. Milli ve manevi  günlerimiz de Alanya'yı dosta düşmana tek yumruk olduğunu göstermektir. Toplumsal patlamanın eşiğine geldiğimiz zaman toplumsal tepkileri iyi analiz edip olaylar çığırından çıkmasını engellemek ve insanlara yol göstermek olmalıdır.

YORUM EKLE

banner107