Fiyatları gören şaka sandı: O bölgede sandviçi 380 liradan satıyorlar Fiyatları gören şaka sandı: O bölgede sandviçi 380 liradan satıyorlar

-Haber Merkeziü

2022’de salgının etkisini yitirmesiyle dünyada tekrar canlanan turizm ile Alanya, eski turist rakamlarına yaklaştı. ALTİD Başkanı Burhan Sili, Antalya’ya gelen turistlerin yüzde 30’unu Rusların oluşturduğunu söyledi.üAntalya’ya 2019 yılı içinde gelen her 3 misafirden birinin Rus olduğunu belirten Sili, “Alanya da Rusların ciddi talep ettiği bir bölge. Rusya ile alakalı öngörümüz bu yıl, geçen yıldan daha düşük bir rakam olmayacağı yönünde. Belki bir tık daha yükselecektir.” dedi.

Dahaoğlu: Bu yıl 2.5 milyon Rus turist bekliyoruz

Alanya Turizm Tanıtım Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu rezervasyonlardaüİngiltere pazarının artışta ilk sırada olduğunu ancak Almanya ve Rusya'nın Alanya için her zaman önemli olduğunu belirtti. Dahaoğlu, " Rusya-Ukrayna Savaşı bu pazarda bir duraklamaya neden olmuştu ama bu sıkıntıları 2023 yılında aşarız diye düşünüyorum. En kötü ihtimalle 7 milyon Rus misafiri Antalya’da ağırlarız diye düşünüyorum. Antalya’ya gelecek bu turistin Alanya’daki payı ise yüzde 35-40. Yani 2,5 milyon Rus ilçemize gelebilir.” dedi.

Muhabir: Bedia UYAR