banner84

5 şehit ve gazi yakını Devlet kapısında

Şehit yakını, gazi ve gazi yakını atamaları kurayla gerçekleşti. Alanya’dan 5 şehit ve gazi yakını çeşitli kurumlara atandı. 

5 şehit ve gazi yakını Devlet kapısında

Figen YAYLA
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bakanlığın Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda, şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının istihdamı için düzenlenen kura törenine katıldı. Törende açıklama yapan Selçuk,Hükümet olarak şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarına sahip çıkmaya devam edeceklerini bildirdi. Selçuk, "2002 yılına kadar 6 bin 315 vatandaşımıza istihdam hakkı sağlanmışken, hükümetlerimiz dönemlerinde istihdam hakkı kapsamının genişletilmesiyle 34 bin 889 şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın kamu kurumlarında istihdamını sağladık. Sadece 2018 yılında toplam 2 bin 799 hak sahibimizin ataması yapıldı.”
Selçuk’un konuşmasının ardından kurayla 146 erkek ve 85 kadın olmak üzere toplam 231 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının çeşitli kamu kurumlarına ataması yapıldı. 
BAKANLIKLARA ATAMA YAPILDI
Yapılan kurayla Alanya’dan da 5 şehit ve gazi yakınının ataması yapıldı. Kura sonucuna göre Alanya'dan Şehit Fatih Uysal’ın kardeşi Mehmet Uysal Hazine ve Maliye Bakanlığı'na, Şehit Hüseyin Mor’un kardeşi Mustafa Mor Diyanet İşleri Bakanlığı'na, Şehit Hüseyin Mor’un diğer kardeşi Merve Çağlar Hazine ve Maliye Bakanlığına, Gazi Mustafa Alkan’ın oğlu Emre Alkan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na, Şehit Yusuf Önder’in kardeşi Selma Önder Gelir İdaresi Başkanlığı'na atandı.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 22:45
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107