banner84

'Açık kapı'da vatandaşın sorunları dinlenecek

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Açık Kapı’ uygulaması birçok büyükşehrin yanı sıra Alanya’da da hayata geçirildi

'Açık kapı'da vatandaşın sorunları dinlenecek

Asiye ELİAÇIK
Alanya’nın ‘Açık Kapı Masası’ Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya hizmet Birimi’nin ve Alanya Kaymakamlığı’nın bulunduğu Hükümet Konağı’nda hizmet vermeye başladı. Bu uygulamayla amaç, vatandaşların talepleri dinlenerek, çözüm üretilecek. Önceki gün faaliyete giren Açık Kapı uygulaması için 4 kişi görevlendirildi. Uygulamayla vatandaşlar sadece fiziki olarak değil, elektronik ortamda da istek ve problemlerini ileterek takip edebilecek. 
7 GÜNDE ÇÖZÜLECEK”
Henüz resmi açılışı gerçekleştirilmeyen Açık Kapı Masası projesinde, Alanya Kaymakamlığı resmi internet sayfasında bulunan başvuruyu yaparak şu an için bu formda belirlenen 17 başlık ve 322 konu hakkındaki taleplerini doğrudan Açık Kapı Masası ekibine iletmiş olacak. Alanya Kaymakamlığı Açık Kapı Masası’na başvurular bire bir olarak, web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden yapılabilecek. Vatandaşların talepte bulunduğu konular ise olumlu veya olumsuz her şekilde 7 gün içerisinde çözümlenecek. Verilen 7 günlük süreyi ise talepte bulunan kişiler kendilerine verilen başvuru numarasıyla internet üzerinden takip edebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107