banner84

Alanya Belediyesi kardeş şehir Silute Festivali’nde

Alanya Belediyesi'nin kardeş şehri Silute'de düzenlenen 10. Balık Çorbası Festivali'ne Alanya'dan bir heyet de katılarak, Alanya'yı temsil etti.

Alanya Belediyesi kardeş şehir Silute Festivali’nde

Alanya heyetinde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in eşi Yıldız Yücel, Belediye Meclis Üyesi Emine Çalış, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş yer aldı. 

GELENEKSEL EL SANATLARI İŞBİRLİĞİ

Resmi ziyaretin ilk gününde Silute kentinde bulunan tarihi müzelerde ve el sanatları merkezinde incelemelerde bulunan Alanya heyeti, iki kardeş şehir arasında geleneksel el sanatlarının tanıtılması ve geliştirilmesi konusunda işbirliği sağlanması konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

BAŞKAN YÜCEL'DEN NOEL PAZARINA DAVET MEKTUBU

Gün içinde resmi ziyaretlerini gerçekleştiren Alanya heyeti, akşam yemeğinde Silute Belediye Başkanı Vytautas Laurinaitis ile bir araya geldi.  Silute Belediye Başkanı Laurinaitis'e nazik daveti için teşekkür eden Yıldız Yücel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in davet mektubunu takdim ederek her yıl Alanya Belediyesi'nin düzenlediği Noel Pazarı'na davet etti ve  Noel Pazarı’nda balık çorbası pişirilip sunulmasından memnun olacağını ifade etti.

HEDİYELER VERİLDİ

Silute Belediyesi'nin Polonya, Ukrayna ve Belarus'dan gelen kardeş şehir heyetlerinin de katıldığı yemekte konuşmaların ardından hediye takdimi gerçekleştirildi.

YILDIZ YÜCEL VE BERABERİNDEKİ HEYET FESTİVALE KATILDI

Alanya heyeti, Silute kentinin eski meydanında gerçekleştirilen 10. Uluslararası Balık Çorbası Festivali'ne katılarak, Alanya'yı temsil etti. Festivalin açılış konuşmalarının ardından Silute Belediye Başkanı Vytautas Laurinaitis festivale katılan tüm kardeş şehir heyet temsilcilerini sahneye davet ederek teşekkür etti ve festival anısına önlük giydirdi. Açılış töreninin ardından Alanya heyeti stantları tek tek gezerek pişirilen çorbaların tadına baktı. Alanya Belediye'nin geleneksel yemek kültürü ne sahip çıkmak için yürüttüğü mutfak mirası çalışmaları ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107