banner129

Alanya çarşısında tadilat günleri var

2019 yılı turizm sezonundan beklentisi yüksek olan Alanya esnafı, iş yerlerinde tadilata başladı. Esnaf sezondan çok umutlu.

Alanya çarşısında tadilat günleri var
Turizm sezonunun yaklaşmasıyla beraber esnafın yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Merkez çarşıda esnaflar sezona, yeni umutlarla dükkanlarını yenileyerek başlayacak. Alanya Postası Gazetesi olarak çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Alanya esnafına, sezondan beklentilerini sorduk. Tadilat çalışmaları ile yeni sezonu bekleyen Alanya esnafı, 2019'dan çok umutlu.
'YÜZDE OTUZ BİR ARTIŞ BEKLİYORUZ'
Hüseyin Göktepe 'Sezonun bu sene iyi olacağını düşünüyoruz.Biz her sene tadilat yapıyoruz fakat genel olarak  esnafın bu hazırlığı yeni sezonun iyi geçeceğinin göstergesi. Acentalardan aldığımız bilgiye göre kaliteli müşteri gelecek, geçen sezona göre yüzde otuz bir artış bekliyoruz'' dedi.
'FARKLI BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR'
Aziz Dirin, "Bu sezonun iyi geçeceğini düşünüyorum. Geçen sene de gayet iyi bir sezon geçirdik. Bu sezon temiz,kaliteli müşterilerimiz gelecek daha farklı, daha iyi bir sezon bizi bekliyor'' dedi.
'ESNAF UMUTLU'
 Alihan Gören, ''Bu sezondan beklentimiz yüksek. Geçen sene de sezon gayet iyiydi herkes iş yaptı.Esnaf bu sezondan umutlu'' ifadelerini kullandı.
'SEZON SÜPER OLACAK'
Alanya'da uzun yıllardır bulunan ve 30 yıldır esnaf olduğunu söyleyen Şenol Sönmez, ''Sezon süper olacak beklentimiz bu şekilde. Geçen sene de sezon çok iyiydi. Tadilatlar her sene yapılıyor fakat tabiki sezon iyi olduğu zamanlar daha fazla yapılıyor. İşler kötü diyen esnaf varsa bu doğru değil. 3 4 sene öncesinde sezon kötüydü fakat 2018 sezonu çok iyiydi. Arap müşteriler çoktu diyen çok fakat onlar da bize büyük kazanç sağladı. Konuştuğumuz müşteriler şimdiden yerlerini ayırtmışlar planını yapmışlar. Bu sezon bir mani çıkmazsa büyük bir artış bekliyoruz'' diyerek sezonun umut vaad ettiğini dile getirdi.
'GEÇEN SEZON GİBİ OLSA YETER'
Can Barcın, "2018 yazı geçen senelere göre çok iyiydi. Önümüzdeki yazdan baya umutluyuz daha iyi olacak. Aldığımız haberlere göre şuan da oteller dolmuş. Bizde çalışmalarımızı ona göre yaptık. Ürünlerimizi aldık. Bu sezon da geçen sene ki gibi olsa yine yeterli" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 16:16
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107