banner84

Alanya'da dua kuyruğu oluştu

Sakal-ı şerif Alanya’ya geldi. Ramazan-ı Şerifin son Perşembesi kadınların ziyaret ettiği sakalı şerif yarında erkeklerin ziyaretine açılacak. 

Alanya'da dua kuyruğu oluştu

Özgür YILMAZ

Her yıl Emine Özmüftüoğlu Camii'nde ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i bu yıl yine yüzlerce kişi ziyaret etti. 40 kat özel dizayn edilmiş beze sarılı Sakal-ı Şerif tekbirler ve Salavat-ı Şerif'ler le açıldı.  Ziyarette uzun kuyruklar oluşurken bazı vatandaşlar cep telefonlarıyla Sakal-ı Şerif’in fotoğrafını çekip dua etti. Sergi alanında ziyaretçilere Sakal-ı Şerif’i belirli kaideler üzerine ziyaretçilere gösteren Kemaloğlu ailesi mensupları ise kutsal emanete sahip çıktıklarını ve gurur duyduklarını dile getirdi. Ziyaretçilerim kimisi düşünceleri ve hislerini ifade ederken bazıları ise yaşadığı duygu dolu anlardan dolayı konuşmakta zorlandı.
ERKEKLER BUGÜN ZİYARET EDEBİLECEK
Sakal-ı Şerif Cuma günü ise erkekler tarafından ziyaret edilecek. Hac farizası için gittiği Kutsal Topraklarda el yazması Kur’an-ı Kerimi Mısırlı ulemalara hediye eden AlanyaMustafa Fevzi Efendi'nin dönüş yolunda vefatı üzerine şahsi eşyaları ile birlikte Sakal-ı Şerif de Alanya'ya gönderilmişti. Kemaloğlu ailesi 2 sandık içinde 40 kat örtüye sarılı olan fanus içinde ki Sakal-ı Şerif günümüze kadar muhafaza ederek her yıl Alanya Müftülüğü ile birlikte ziyarete açıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107