banner84

Alanya kanını bağışladı

Kızılay Alanya Şubesi, lösemi tanısı konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin ve diğer lösemi hastaları için kök hücre bağışı kampanyası başlattı. Kampanyaya büyük katılım sağlayan Alanya halkı, kan ve kök hücre bağışında bulunarak lösemili çocuklara umut oldu

Alanya kanını bağışladı
Mevlüt UYGUR
Kızılay Alanya Şubesi, Alanya Vergi Dairesi'nin bahçesinde kurduğu çadırla, kan bağışı, lösemi tanısı konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin ve lösemili çocuklar için kök hücre bağışı etkinliği düzenledi. Kan bağışı ve kök hücre bağışına Alanya halkı büyük ilgi gösterirken, Alanya Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan ve personeli de ekinliğe destek verdi. Etkinlik hakkında bilgi veren Kızılay görevlileri Alanya halkına Kızılay'a desteklerinden ötürü teşekkür etti. 
'KAN STOKLARI AZALDI'
Türkiye'de olumsuz hava koşullarıyla birlikte Kızılay'ın kan stoklarının azalma olduğunu belirten Kızılay çalışanları, "Vergi Dairesi Müdürümüz Fırat bey kan bağışı ve kök hücre etkinliği planladı. Daha önce de kan bağışı ve kök hücre etkinliğimiz burada olmuştu. Şuanda Türkiye'deki olumsuz hava koşullarından dolayı kan stoklarımız çok azaldı, kritik seviyelere düştü. Fırat müdürümüz de kan bağışının önemini bildiği için bize böyle  anlamlı bir destek verdi. Alanya halkımızı da düzenli kan bağışına davet ediyoruz. Hastalarımız ve insanlarımızın mağdur olmamaları için. Bu anlamlı desteğinden dolayı da Fırat müdürümüze ve verg dairesi personellerine çok teşekkür ediyorum. Alanya halkımız da etkinliğimize güzel bir ilgi gösterdi. Etkinliğimize destek veren kan ve kök hücre bağışında bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz. Tekrardan tüm halkımızı kan bağışı yapmaya davet ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107