banner84

Alanya’da Büyükşehir’in gece mesaisi

Alanya ve çevresinde etkili olan şiddetli yağış ve fırtına Dim Vadisi’ndeki mahallelerde hayatı felç etti.

Alanya’da Büyükşehir’in gece mesaisi
Alanya ve çevresinde etkili olan şiddetli yağış ve fırtına Dim Vadisi’ndeki mahallelerde hayatı felç etti. Yollarda heyelan meydana geldi mahalle ulaşımları aksadı. İhbar gelen tüm noktalara giden Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsal alan ekipleri, iş makineleriyle yolları açtı.
Alanya merkez ve kırsalı günlerdir yoğun yağışın etkisi altında bulunuyor. Dün yağış fırtına ile birlikte şiddetini artırdı ve ilçede hayatı adeta durma noktasına getirdi. Son yılların en sert kışlarından birini yaşayan Alanya’da fırtına ve yağış özellikle Dim Vadisi’ndeki mahalleleri olumsuz etkiledi. Yoğun yağış nedeniyle Bucak, Öteköy ve Alacami Mahalleleriyle, Yeşilöz Gazipaşa arasındaki eski Alanya Gazipaşa yolunda heyelan meydana geldi. 
Üst üste gelen ihbarlar üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi gece bölgeye iş makineleri gönderdi. Yoğun bir gece mesaisi yapan Kırsal alan ekipleri, mahallelerin yolunu ve eski Gazipaşa yolunu tek tek açarak bölgeye ulaşımı tekrar sağladı. Çalışmalardan son derece memnun olan Bucak Mahallesi Muhtarı Durali Güven, Öteköy Mahallesi Muhtarı Mustafa Zavlak ve Dim Alacami Mahallesi Muhtarı Kerim Teker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ekibine teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 10:05
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107