banner84

Alanya'da dalga boyu 4 metreyi buldu

Alanya'da bugün etkisini gösteren fırtına nedeniyle denizde dalga boyunun 4 metreye ulaşması ile birlikte işletmeler tedbir alarak, kapılarını kapattı

Alanya'da dalga boyu 4 metreyi buldu
Alanya'da bugün etkisini gösteren fırtına ile birlikte denizde dalga boyu yükseldi. Dalga boyunun yükselmesi ile birlikte sahil şeridinde bulunan işletmeler, zarara uğramamak adına tedbirlerini aldılar. Dalga boyunun 4 metreyi bulması ve kıyı şeridine yaklamasından dolayı çareyi kapılarını kapatmakta bulan işletmelerin yanı sıra, birçok bölgede ise şiddetli fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi. Sürücülere zor anlar yaşatan devrilmelerin ardından, yetkililer devrilen ağaçları kaldırırak yolları trafiğe açtı. 
FIRTINA DURMAYACAK
Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü de Alanya'yı ve Antalya'nın diğer ilçelerini kuvvetli yağış ve fırtınaya karşı uyarıda bulundu. Alanya'da dün akşam saatlerinde başlayan yağış ve fırtınanın bugün akşam saatlerine kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Meteorolojiden yapılan açıklamada  yağışların, iç kesimlerin 1500 m üzeri yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olmasının beklendiği belirtildi. Açıklamada, "Kuvvetli yağışlarla birlikte rüzgarın da güney yönlerden 70-100 km/saat şiddetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım, çatı uçması, soba zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107