banner84

Alanya'da esnafın motor isyanı

Alanya'nın Hükümet Caddesi üzerinde motorlu taşıt girmesi yasak olan bölgede yaşanan motosiklet sıkıntısı turizme adeta balta vuruyor. Bölge esnafı turistleri yolda yürürken dikkatli olmaları konusunda uyardıklarını söyledi. 

Alanya'da esnafın motor isyanı

Özgür YILMAZ
2019 turizm sezonunda, Alanya'nın en işlek caddelerinden biri olan Hükümet Meydanı'nda motor krizi yaşanıyor. Su kabağı sokağının da bulunduğu caddede esnaf yasak dinlemeyen motosiklet sürücülerinden şikayetçi.  Alanya Posta TV'ye konuşan mahalle esnafı, her gün bir kaza riskinin olduğunu, bu yüzden motosiklet sürmenin yasak olduğu caddelere giren sürücülere daha ağır ve hızlı yaptırımlar olması gerektiğini söyledi.
"ÇARŞININ İÇİNE GİRMESİNLER"
Cadde üzerinde hediyelik eşya dükkanı olan Adem Karabulut, "Biz aslında motorculardan şikayetçi değiliz. Çarşının içerisine girmelerinden şikayetçiyiz. Benim de motorun var ama ben bir yasağa uymadığımda bana motorumun değeri 3 lira ise 3 lira ceza yazılsın bakalım ben tekrar çarşının içine sokuyor muyum? Ancak burada motorcular geliyor, polise, zabıtaya, yalvarıyor. Bir bakıyorsunuz onlar da bırakıp gitmiş. Ben geçen sene sezon ortasında bunlara şahit oldum. Biraz da adam kayırılıyor. Bir zabıta, polis burada boş bile gezse, psikolojik olarak motor sürücüleri buraya girmez. Turistlerin içerisinde tehlikeli şekilde ilerliyorlar" diye konuştu.Alanya Postası Gazetesi 
"TURİSTLERİ HER GÜN UYARIYORUZ"
Restoran işletmecisi Hicabi Yıldırım ise, "Motor sürücülerinin bu caddelere girmesinden şikayetçiyiz. Çünkü turistler çocukları ile birlikte yürüyüş caddelerinde rahat rahat gezmek istiyor ama motorcular o kadar hızlı ve bilinçsiz bir şekilde burayı kullanıyor ki tehlike saçıyorlar. Her gün bir kaza yaşanması an meselesi. Bazen ufak tefek kazalar da oluyor. Yerli, yabancı turistler burada yürürken hiçbir motorlu taşıt olmaması gerekiyor. Biz turistleri her gün uyarıyoruz. Trafiğe kapalı ve açık alanları gösteriyoruz ama trafiğe kapalı alana bile girdikleri için maalesef saygısızlık yapılıyor. Bu caddelere giren sürücülere otomatik bir radar sistemi kurulup, caddeye girer girmez plakasına ceza yazılırsa herhalde akıllanırlar" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 00:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107