banner84

Alanya’da hastane neyi bekliyor?

ALKÜ Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi’nin yönetim yapılanması tartışılıyor. Hastane aylardır vekaleten yönetilirken, asaleten atanan Prf. Çiçek göreve başlamadı. Şimdi ise başhekimlikte Doç. Genç’in adı geçiyor.

Alanya’da hastane neyi bekliyor?

Haber Merkezi

ASALETEN ATAMA BEKLENİYOR 
Kantinlerin kapanması ile yeniden gündeme gelen ALKÜ’de yanıtı en çok merak edilen soru yeni başhekimin kim olacağı. Bilindiği gibi, hastanenin eski başhekimi Dr. Tevfik Yazan, akademik ünvanı yeterli olmadığı gerekçesiyle başhekimlikten alınmıştı. Ancak hastane şu anda da Dr. Nadir Aldemir tarafından yönetiliyor. 
ŞAKİR GENÇ İSMİ GÜNDEMDE 
Hastanede başhekim bilmecesi sürerken, Sağlık Bakanı’nın onaylamasına rağmen Prf. Dr. Davran Çiçek göreve başlamadı. Hastanede şimdi de Başhekim olarak Doç. Dr. Şakir Genç’in ismi geçiyor. Ancak Genç’in atamasının neden yapılmadığı da henüz bilinmiyor. 
YÖNETİM ETKİN DEĞİL 
ALKÜ ile ilgili en önemli eleştirilerden biri ‘Hastane hazır olmadan açıldı’ şeklinde idi. Aradan geçen zamanda iyileştirmeler yapılsa da, hastanenin yönetim yapılanması şu an en çok eleştirilen konuların başında geliyor. Başhekim atamasının bir türlü yapılmaması da eleştirilen merkezindeki konu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107