banner84

'Alanya'da milat olacak'

Kanal D'de yayınlanmaya başlayacak, yeni dizi Yüzleşme'nin çekimlerinin Alanya'da gerçekleştirilmesinin görüşüldüğü Alanya Belediye Meclisi'nde, meclis üyeleri dizinin Alanya'nın tanıtımı açısından milat olacağını vurguladı.

'Alanya'da milat olacak'
Mevlüt UYGUR
Alanya Belediyesi 2019 yılının ilk meclis toplantısı olan Ocak Ayı Olağan Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in başkanlığındaki toplantıya Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) Mustafa Keşoğlu, Kerim Başkaptan, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Erkan Demirci, Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Kerim Aydoğan, Hasan Basar katılım meclise mazeret bildirerek katılım sağlamazlarken, İYİ Parti'den Alanya Belediye Başkan Adayı olan Abdullah Sönmez de meclise katılmadı. 
'YENİ HEDEFLER VE PROJELER HAYATA GEÇİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ'
Mecliste gündem maddelerine geçilmeden dilek ve temennilerde bulunan Başkan Yücel, 2019 yılının tüm Alanya halkına sağlık, mutluluk ve hayır getirmesini diledi. Alanya'nın refah seviyesini yükseltmek, mutlu insanların yaşadığı bir kent yapmak için çalıştıklarını ifade eden Yücel," 2019 yılında herkesin yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik yeni hedefler ve projeler hayata geçirmek için aynı kararlılık çalışacağız. Bugüne kadar desteğini esirgemeyen, Alanya'nın yararını gözeterek, kararlarımıza destek veren uyum ve özveriyle çalışan meclis üyelerimize, birim amirlerimize, personellerimize, ve Alanya halkımıza çok teşekkür ederim. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi.Yücel'in konuşmasının ardından parti grup sözcüleri de dilek ve temennilerde bulundu. AK Parti Grup Sözcüsü Alper Birer, CHP Grup Sözcüsü Erdoğan Toktaş, MHP Grup Sözcüsü Mustafa Tuna, Alanya halkının yeni yılını kutlayarak 2019 yılının Alanya için güzel bir yıl geçmesini isterlerken, 10 Ocak Çalışa Gazeteciler Günü'nü de kutladı. 
DİZİ ÇEKİMLERİ ALANYA'DA GERÇEKLEŞECEK
Grup sözcülerinin dilek ve temennisinin ardından gündem maddelerine geçildi. Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yapacağı, senaryosunu ise Altuğ Küçük’ün yazacağı, baş rollerinde ise Engin Öztürk,  Hande Doğandemir, Uğur Yücel gibi ünlü isimlerin olacağı ve Kanal D'de yayınlanacak yeni dizi Yüzleşme'nin çekimlerinin Alanya'da gerçekleşmesi planlaması, çekimlerle ilgili mekanların oluşumunda ve kurumların destek ve izin talebi belediye meclisinde oy birliği ile uygun görüldü. 
'ALANYA İÇİN MİLAT OLACAK'
AK Parti Alanya Belediye Meclis Üyesi  ve Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, " Bu proje çok büyük bir proje. Alanya'nın önüne bunun kadar bir fırsat gelmedi. Dizi tutarsa inşallah Alanya'mızı uluslararası platformda tanıtacağız. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği olanlara teşekkür ediyorum. Bu Alanya için bir milat olacak" dedi.
'ALANYA HALKI PROJEYE SAHİP ÇIKACAKTIR'
Başkan Yücel ise, "Alanya'nın tanıtımı ile ilgili iyi bir proje olacağını düşünüyorum. İnşallah Alanya halkı da bu projeye sahip çıkacaktır. Uluslararası nitelikte de bir değer olacağını düşünüyorum. Çünkü hedef  kitlesi yüze yakın ülkede gösterime girecek. Biz de yerel yöneticiler olarak buradaki sorumluluğumuzu bilerek bu projeye evet dedik" dedi.
DENETİM KOMİSYONU SEÇİLDİ
Belediye Meclisi'nde 5 kişiden oluşan Denetim Komisyonu için seçim yapıldı. Gizli oylamayla yapılan seçimde  MHP'den Mehmet Ali Tekin, Tunahan Kasapoğlu ve Mehmet Kula, AK Parti'den Alper Birer, CHP'den Mustafa Aras 31 oyla seçildiler.
'ÇALIŞANLARIN HAKLARINI TERİ KURAMADAN VERECEĞİZ'
Meclis gündeminde yer alan zabıta personelinin ek mesai ücretleri ile ilgili maddenin görüşülmesi sırasında söz alan CHP Grup Sözcüsü Erdoğan Toktaş, "Her zaman söylediğimiz gibi emek ve emekçilere değer veriyiz. Bütün CHP'li belediyelerde asgari ücret 2 bin 200 TL olacaktır. Gerek zabıta personellerimizin gerek ise belediyelerimizin bütün personellerini haklarının en iyi şekilde korunmasını ve en üst düzeyde verilmesini CHP grubu olarak önerimizdir. Alanya Belediyesi’ de  emekçi zabıta kardeşlerimizin ek mesai ücretlerini üst limitten belirlemiş kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi. Başkan Yücel de," Allah'a çok şükür bugüne kadar çalışanlarımızın haklarını teri kurumadan verdik. Biz her zaman için çalışanın hakkını verme taraftarıyız ve vereceğiz de. Bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
BELEDİYE DÜĞÜN SALONU ŞUBAT'TA YIKILACAK
Meclisin dilek ve temenniler bölümünde ise bir meclis üyesinin Cuma Pazarı içerisinde yer alan Alanya Belediye Düğün Salonu hakkındaki soruyu yanıtlayan Başkan Yücel, şubat ayında yıkımın başlayacağını söyledi. Yücel “Ay sonunda başlayacağız. Bu sene yıkıyoruz. Şuan ihaleye çıkıyoruz. Sezon sonunda da hafriyatına başlayacağız. Pazar için de Pazarcılar Odası’nın teklifi Zimbitlik’te bulunan büyük caddede kurulması yönünde. Ama zaten bu sene burada kurulmaya devam edecek” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107