banner84

Alanya’da ünlüler geçidi

Bu yıl 19'uncusu düzenlenecek Turizm ve Sanat Festivali'nde Bülent Ersoy, Ajda Pekkan, Yalın ve Pascal Nouma gibi ünlü isimler sahne alacak

Alanya’da ünlüler geçidi

-Engin ANAK
Alanya Belediyesi'nin 15- 17 Haziran tarihleri arasında bu yıl 19'uncusu düzenlenecek olan Turizm ve Sanat Festivali’nin teması ‘Osmanlı dönemi' olarak belirlendi. Ayrıca bu yılın Türkiye Rusya 'Rus yılı' olmasından dolayı aynı anda Rus teması da işlenecek. Organizasyon kapsamında  Rusya'dan gelen kardeş şehir temsilcileri, çeşitli etkinliklerle festivale renk katacak.  Festival 15 Haziran'da temsili Yörük göçü ve kortej yürüyüşüyle başlayacak. Radyo D, Dream ile Dream Türk ve Slow Türk’ün medya sponsorluğunu üstlendiği festivalin sunuculuğunu ise Radyo D'nin 'Sarı Şeker' lakaplı sunucusu Sema Eryiğit Emek yapacak.  
ALANYA MÜZİĞE DOYACAK 
Festival 15 Haziran’da Yörük göçü ve festival kortejiyle başlayacak. Ardından ise Antalya Olgunlaşma Enstitüsü düzenleyeceği Osmanlı Esintileri Defilesi’nin düzenlenecek. Akşam ise Dj Burak Yeter ile başlayan müzik ziyafeti Diva lakaplı ünlü sanatçı Bülent Ersoy konseriyle devam edecek. Festivalin ikinci gününde ise sahneye eski futbolcu Pascal Nouma bu kez DJ olarak çıkacak. Gece Yalın konseriyle devam edecek. Festivalin son gününde ise Dj Haluk Sarıtaş ile başlayan konser Süper Star Ajda Pekkan konseriyle sonuçlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107