banner84

Alanyalı kadınlardan 8 Mart yorumu

Alanya Postası Gazetesi olarak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Alanya'daki kadınlarımızın bu özel günleri ile ilgili duygu ve düşüncelerini aldık.

Alanyalı kadınlardan 8 Mart yorumu

Mevlüt UYGUR
8 Mart Kadınlar Günü, tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Alanya Postası Gazetesi olarak her yıl olduğu gibi bu senede kadınların sesi olarak, kadınlarımızın düşüncelerini aldık. Sadece 8 Mart'ta hatırlanmak değil her zaman hatırlanmak isteyen kadınlar, "Erkeklerin adam olduğu yerde kadınlara hergün kadınlar günüdür" dedi. 
'BİR EVİN TEMELİ KADINDIR'
Aytaç Sofuoğlu, "Kadınlar gelişime ve girişime  açık olmalı. Kendini bir evin içine kapatmamalı. İyi bir geleceğin başında, gelişmiş bir anne olursa eğer geleceğin akıllı gelişmiş çocukları olur. Yuvayı yapan dişi kuştur, evin temeli annedir, dünyanın temeli de annedir. Bir milleti imha etmek ve ihya etmekte kadınların elinden geçer" dedi.
'ERKEKLERİN ADAM OLDUĞU YERDE HER GÜN KADINLAR GÜNÜDÜR'
Melek Küçebaşı, "Erkeklerin adam olduğu yerde hergün kadınlar günüdür. İnsanlığın, şevkatin, merhametin olduğu yerde hergün kadınlar günüdür. Bütün kadınlarımızı kadınlar gününü kutluyorum" ifadelerini kullandı. 
'KADINLARIN HER ZAMAN FARKINDA OLUNMASI LAZIM'
Ece Aktuş, "Sadace 8 Mart değil bence hergün kadınların günüdür. Kadınların herzaman farkında olunması lazım. Kadınlar önemli bir rol oynuyor. Kadınlarımız siyasette olsun, iş hayatında olsun daha fazla aktif olması gerekir. Cennet annelerimizin ayaklarının altındadır. Bence kadınların değeri hergün bilinmelidir. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadılar Günü kutlu olsun "şeklinde konuştu. 
'KADINLARIMIZ KENDİ AYAKLARININ ÜZERİNDE DURMALILAR'
Hayriye Büyükhamurkar, "Anne olarak, eş olarak ben istiyorum ki kadınlarımıza değer verilsin. Her yere gelebilsiler. Kız çocklarımız okutulsun. Kız oğlan ayrımı yapılmasın. Kadınlarımızda kendi ayakların üzerinde durabilsinler. Kadınlarımızın sadece 8 Mart ve özel günlerde değil de  her zaman farkında olunmalı" dedi.
'KADINLAR HAYATIN HER ANINDA VAR'
Canan Doğan, "Bana göre kadın eşitliktir, fedakarlıktır. Yapılan fedakarlığı görmek göz değil yürek ister.  Her yıl değil her günün kadınlar günü olduğunu unutmamız gerekir. Bütün kadınlarımızın bu özel gününü kullarım. Unutmayalım kadınlar sadece 8 Mart'ta değil hayatın her anında vardır" diye konuştu.
'BİR TOPLUMDA KADIN YOKSA ORADA EKSİKLİK VARDIR'
Fatma Özdemir, "Bence kadınlara her zaman değer verilmeli. Erkekler sadece kendi annelerini, çocuklarını, eşlerini namusu olarak görmemeli bütün kadınları namusları olarak görmeliler.   Kadınlar bir toplumun var oluşudur. Bir toplumda kadın yoksa orada eksiklik vardır. Ben bütün kadınlara ve masumlara şiddetten ve istismardan uzak bir dünya diliyorum. Biz kadınları sadece 8 Mart'a değil her zaman hatırlayın" ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107