banner84

Alanyalılar Yüzleşme'yi yorumladı

Çekimleri  Alanya'da gerçekleştirilen ve Salı akşamları Kanal D ekranlarında yayınlanan 'Yüzleşme' dizisi hakkında Alanya halkının yorumlarını aldık

Alanyalılar Yüzleşme'yi yorumladı

Mevlüt UYGUR
Çekimleri  Alanya'da gerçekleştirilen, yapımı T Company’nin, yapımcılığını Bülent Turgut’un üstlendiği 'Yüzleşme' dizisinin ikinci bölümü Salı akşamı Kanal D'de ekranlarına geldi. Yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak ve Burak Arlıel’in oturduğu ‘Yüzleşme’ dizisinde usta oyuncular Uğur Yücel, Hande Doğandemir, Engin Öztürk, Yiğit Kirazcı, Yeşim Ceren Bozoğlu, Zeynep Eronat ve Mesut Akusta yer aldı. Alanya Postası Gazetesi olarak dizi hakkında yorumlarını aldığımız Alanya halkı, diziyi beğendiklerini ve Alanya'nın tanıtımına katkısı olacağını söylerken daha çok Alanya görseline yer vereilmesi gerektiğini söylediler.
'TEKRAR TEKRAR İZLİYORUM'
Nazlı Dinçer, "Yüzleşme'yi çok beğendim. Burada çekildiği için de tekrar tekrar izliyorum. Bildiğim yerleri gördükçe memnun oluyorum. Konusunu da çok beğendim. Alanya'da çekilmesi de ayrı bir güzel. Alanya turizmine bir katkısı olacaktır. Alanya'yı izleyecekler, buraya tatile gelmek isteyecekler. Alanya'da ilk defa dizi çekiliyor. Alanya'ya hayırlı olsun" dedi.
'ALANYA'NIN REKLAMININ YAPILMASI GEREKİRDİ'
İsmail Şanlı, "Dizide Alanya'nın reklamı yok, Alanya'nın ismi dahi geçmiyor. Bu yüzden izlemeyeceğim artık. Alanya'nın belirli yerlerinin gösterilmesi lazım.  Alanya görseline yer verilmeliydi. Alanya isminin yerine kalender isminin verilmesini ben yadırgadım.  Alanya'nın reklamının yapılması gerekirdi" ifadelerini kullandı.
'BEĞENEREK İZLİYORUM'
Suzan Akbulut, "Yüzleşme dizisini güzel buldum, beğenerek izliyorum. Konusu da çok güzel. İlk defa Alanya'da bir dizi çekiliyor. Alanya'nın tanıtımına büyük katkısı olacaktır. Ünlü oyunların Alanya'ya gelip görmeleri de çok güzel. Alanya'yı sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Umarım başarılı olur" dedi.
'YAPIMCILARIN ALANYA'YI GÖRMESİ LAZIM'
İlhan Yıldırım, "Dizinin sadece 2 bölümünü izledik, daha yorum yapmak için çok erken. İyi bir yorum yapmak için 4-5'inci bölümü görmek gerekir. Ama başlangıcı fena değil, ben beğendim. Görselliği çok önemli. Alanya'nın ismi geçmese de Alanya'da çekildiği biliniyor. Eski  yapı, tarihi evleri ve doğallığın gösterilmesi çok güzel birşey. Alanya'nın ismi geçse ve daha çok görselliğine yer verilseydi çok daha iyi olurdu, turizme faydası olabilirdi.  Alanya'nın ismi geçmeli insanların Alanya'yı merak etmesi gerekir.  Dizi çekimlerinin Alanya'da daha çok artmasını bekliyoruz. Bunun için yapımcıların Alanya'yı görmesi lazım. Çünkü Alanya gerçekten güzel bir yer. Turizmcilerin ve yerel yöneticilerin de bunu desteklemesi lazım" diye konuştu. 
'PAYLAŞIMLAR DİKKAT ÇEKECEK'
Hamide Yılmaz, "Ben dizinin konusunu çok fazla sevemedim ama bakalım daha ilk bölümler. Ama Alanya'da çekilmesi güzel. Alanya'nın böyle güzel yerleri olduğunu bilmiyordum. Gerçekten çok güzel bir bakış açısıyla çekilmiş. Mekan olarak iyi bir tercih bence. Alanya'nın da reklamı yapılmış oluyor. Diziden görüp tatil için gelecek olanların olacağını düşünüyorum. Ünlü oyuncuların Alanya'ya gelmesi ve sosyal medya paylaşımları da dikkat çekecektir. Dizininin ilk bölümü başlamadan önce de Kanal D haber Alanya'dan canlı bağlantı yapmıştı.  Dizinin turizme katkısı olacaktır, özellikle Türk misafirler için" dedi.
'ALANYA'YA DAHA ÇOK YER VERİLMELİ'
Eren Topaloğlu, "Diziyi çok iyi buldum. Bence başarılı bir dizi. Alanya'yı ileriye götürebileceğini düşünüyorum. Alanya'dan daha çok görsele yer verirlerse daha iyi olur. Ama yine bir dizinin Alanya'da çekilmesi iyi birşey. Dizide Kalender isminin yerine Alanya ismi geçseydi daha iyi olabilirdi ama yine de onların tercihi. Önemli olan dizinin Alanya'da çekilmeli" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107