banner129

Alanya’yı sel aldı

Alanya'da şiddetli yağış ve fırtınanın etkisi ile ağaçlar devrildi, elektrik telleri koptu, çatılar uçtu ve denizde oluşan dalgalar sonucunda işyerleri su altında kaldı

Alanya’yı sel aldı

Alanya'da sabah saatlerinden itibaren başlayan şiddetli yağış ve fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Bazı bölgelerde etkili fırtınadan dolayı ağaçlar devrilirken, denizde oluşan dev dalgalar ise vatandaşları tedirgin etti. Fırtanın kuvvetiyle Alanya Eczacılar Caddesi yolu üzerinde ağaç, yolda bulunan araçların üzerine düşerek, maddi hasara neden olurken, ekipler aracın üzerine devrilen ağacı kaldırdı. 

ÇATI UÇTU

Özel Hamdullah Emin Paşa (ÖHEP) Koleji yolunda da elektrik direği şiddetli rüzgardan devrildi. Bölgede bir süre enerji kesintisi yaşanırken CK Akdeniz ekipleri, enerji kesintisinin giderilmesi ve devrilen direğin kaldırılması için çalışma başlatırken, yine ÖHEP yolu üzerinde bulunan bir kafenin çatısı da şiddetli rüzgardan dolayı uçtu. 

RESTORAN SU ALTINDA KALDI

Fırtınanın öğle saatlerinde şiddetini arttırması ile denizde dev dalgalar oluştu. Dev dalgalar, zaman zaman 3 metreyi bulurken, kabaran denizin kıyı şeritine yaklaşması vatandaşları korkuturken, kıyıda bulunan bir restoranda sular altında kaldı. Restoranda maddi hasar meydana geldi. Mendireğin üstünden aşıp yat limanındaki tekneleri vuran dev dalgalar vatandaşlara zor anlar yaşattı. 

ELEKTRİK TELLERİNE DEVRİLEN AĞAÇ PANİK YARATTI

Öte yandan ise Avsallar Mahallesi Gaziler Caddesi'nde çam ağacı elektrik tellerinin üzerine devrildi. Ağacın devrilmesi esnasında bölgede elektriklerin olmaması tehlikeyi önlerken, sonrasında bölgeye tekrardan elektriklerin verilmesi nedeniyle kıvılcımlar meydana geldi. Çıkan kıvılcımlar bölgedeki vatandaşlar arasında paniğe neden olurken, yetkililere haber verilmesinin ardından bölgede tekrar elektrikler kesildi. Devrilen ağaç tellerin üzerinden kaldırıldıktan sonra bölgeye elektrikler tekrardan verildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 17:35
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107