banner84

ALTSO'dan AHEP'e araç desteği

Alanya’da yükseköğretime desteğiyle bilinen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’den eğitime bir destek daha geldi. Başkan Şahin öncülüğündeki ALTSO Yönetimi bugün gerçekleştirilen törenle Alanya HEP Üniversitesi’ne otomobil tahsis etti.

ALTSO'dan AHEP'e araç desteği
Haber merkezi
Alanya HEP Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törene Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Alanya Emniyet Müdürü Alper Avcı, kurum müdürleri, oda başkanları ile ALTSO Yönetimi kurulu üyeleri katıldı. 
ŞAHİN’DEN ÇAVUŞOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Törende konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, göreve geldikleri 2013 yılından bu yana eğitime büyük önem verdiklerini vurguladı. Başkan Şahin, “Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun önderliğinde Alanya’mız bir eğitim şehri olma yönünde hızlı bir şekilde ilerliyor. Belki de iki üniversitesi olan tek ilçe Alanya’dır. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Sayın Bakanımızın bu konuda büyük hizmetlerini yakinen biliyoruz. Zaman zaman bu üniversitelerimizin desteği ihtiyacı oluyor. Bizde ALTSO Yönetimi olarak elimizden gelen desteği veriyoruz. İşadamları olarak Üniversitelerimizi ekonomik ve sosyal kalkınma bakımından çok ama çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bundan sonra da üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Bugün de AHEP üniversitemizin ihtiyacı olan aracı üniversitemize kazandırdık” dedi. 
ŞAHİN: “ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
ALTSO Yönetimi olarak göreve geldikleri 2013 yılından bu yana gerçekleştirdikleri projeler arasında eğitime de ciddi oranda yer verdiklerini hatırlatan Başkan Mehmet Şahin, “Alanya’mıza devlet üniversitesi kuruldu, biz de bu gelişmelere katkıda bulunmak için ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nu 6 ay gibi bir zaman diliminde üniversitemize kazandırdık.  Eğitimin her alanında çalışma yaptık. Göreve gelir gelmez ALTSO Akademi’yi kurduk. Üyelerimizin ve vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda seminerler düzenledik, KOSGEB, Emlak Danışmanlığı gibi kurslar açtık. Bu konuda elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.
ÖNER: “BİZ İSTEDİK, BAŞKANIMIZ YAPTI”
Başkan Şahin’den sonra söz alan AHEP Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner ise ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in eğitime çok büyük katkılar yaptığını söyledi. Rektör Öner, “Üniversitemizin bir araca ihtiyacı vardı. Biz bir kez dile getirdik, sağolsun Başkanımız isteğimizi yerine getirdi. Kendisine çok teşekkür ederim. Başkanımız her zaman yanımızda. Bundan sonra da bizlere destek vereceğinden şüphemiz yok” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 17:46
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107