banner84

Apaydın'dan Yücel'e eleştiri yağmuru

Partisinin haftalık olağan yönetim kurulunda konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, Yücel'e yönelik eleştirilerine bir yenisini daha ekleyerek, "  Köylere hizmet edildiği söylemi boş bir balondan ibaret" derken Alanya Belediyesi'nin borcunun 5 yılda 5 kat artığını söyledi.

Apaydın'dan Yücel'e eleştiri yağmuru

Mevlüt UYGUR

İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını, çevre yolu sanayi kavşağında bulunan  seçim ofisinde gerçekleştirdi. Toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, 9 Mart Cumartesi günü saat 16.00'da seçim ofisinin açılışına tüm vatandaşları davet etti. Apaydın "Sayın Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Muhittin Böcek, Alanya Belediye Başkan Adayımız Abdullah Sönmez, CHP ve İYİ Partili üyelerimizin katılımıyla çevre yolu sanayi kavşağında merkez seçim ofisimizin açılışını yapacağız.  Tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz" dedi.

'KÖYLERE HİZMET BOŞ BİR BALONDAN İBARET'

Basın açıklamasında Alanya Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Adem Murat Yücel'i eleştiren Apaydın, "Saha çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Geçen hafta Dim köylerini ziyaret ettik.  Köylere hizmet edildiği söylemi boş bir balondan ibaret. Bunu köylülerimizle bizzat irtibat kurarak gördük.  Çünkü kişisel ilişkilere dayalı ufak tefek torpil gibi işler tüm köylere yapılmış hizmet gibi yapılmış hizmet gibi gösteriliyor. Köylerimizle temas ettiğimiz zaman bunun içi bir boş bir balon olduğunu görüyoruz. Ayrıca Alanya Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'nin yaptıkları hizmetleri tabela asmaktan öteye gitmediğini görüyoruz. Vatandaşlardan toplanan paralarla yapılan hizmetler, yine vatandaşlardan toplanan vergilerle anlatılmaya çalışıyor. Tabelaya harcanan bütçe ile Abdullah Sönmez, Konaklı'da yaptığı gibi öğrenci servislerini ve kırtasiye giderlerini belediye bütçesinden karşılayacak" dedi.

'ALANYA'NIN GELECEĞİNE SEKTE VURULUYOR'

Belediye bütçesinin hesapsızca harcandığını belirten Apaydın, "Bizim mevcut yöneticilere tavsiyemiz milletin parasını hesapsızca harcamaması. Alanya Belediyesi'nin borcu 5 yılda 5'e katlandı. Burada akıl kalacağına emin olduğumuz, aylardır hiç bir çalışma olmayan Alanya Belediyesi yatarken, yeni yıkımlar gerçekleştiriliyor. Son bir ayda projeler ortaya konulmaya çalışılıyor. Başkanımız önceki gün 82 proje açıkladı. İktidarda olan bir belediyenin yeni projeler açıklaması doğru bir şey değil.  5 yıldır ellerini kim tuttu da bu projelere gerçekleştiremediler. Bizim üzüntümüz Alanyalılardan toplanan vergiler hesapsızca kitapsızca heba ediliyor. Bilinçsiz insanların kullanımı ile Alanya'nın geleceğine sekte vuruluyor. Biz Abdullah Sönmez ile inşallah İYİ Belediyeciliği Alanya halkıyla tanıştırdığımızda huzuru, güveni ve hizmetin kalitesini vatandaşlar görecek" ifadelerini kullandı.

'SEÇMENDE BÜYÜK BİR BASKI VAR'

Son zamanlarda düzenlenen seçim anketlerinin sonuçlarını değerlendiren Apaydın, " Seçmen her ne  kadar samimi olsa da Anket firmalarının yaptığı anketlerin çok doğru sonucu vereceğine inanmıyorum. Esnaf, memur, çalışan akrabası olan baskı altında. Herkes kendini baskı altında hissediyor. Hem genel iktidarın hem de yerel iktidarın umursuzca baskısına hepimiz şahidiz. Sosyal medya hesaplarında bizlerin paylaşımı beğenen insanlar bile telefonla aranıp taciz ediliyor. Tehditlere varan söylemler gerçekleştiriliyor. Böyle bir ortamda eşi, dostu belediyede çalışan, akrabası memur olan insanlar görüşlerini doğru olarak söyleyemez. Biz bize duyulan teveccühün samimiyetine inanıyoruz. Bizim elimizde şuanda umuttan başka verecek hiç bir şeyimiz yok. Geçmişte başkanımızın yaptığı doğru politikaları anlatmaktan başka hiç bir şey yok. Buna rağmen dün Mahmutlar'da gördük, binlerce insan Sayın Muhittin Böcek'i ile birlikte Abdullah Sönmez başkanımızı coşku ile karşıladı. Alanya'yı iyi ve doğru insanların ortak akılla yönetmesini ortaya koydular. Her geçen gün yukarı yönde ivme kazanıyoruz. Biz Alanya'da her şeye rağmen seçimi alacağına inanıyoruz. Bu noktada CHP ile koordineli bir şekilde ortak akılla çalışıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107