banner84

Büyükşehir ekipleri, 24 saat mesaide

Alanya ve çevresinde etkili olan yağışlar sonrası meydana gelen heyelan, göçük ve kar nedeniyle kapanan yollar bir bir açılıyor.

Büyükşehir ekipleri, 24 saat mesaide

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal alan ekipleri, 7/24 mesaide. Türkiye son yılların en sert kış koşullarını yaşarken, Alanya’nın sahil kesimlerinde aşırı yağışlar sonrası yollarda heyelan ve göçükler meydana geldi. Yüksek kesimlerde ise kimi zaman 1 metreye ulaşan kar yüksekliği sebebiyle yollar ulaşıma kapandı. Özellikle kırsal alanlarda yaşanan ulaşım sorunlarının ortadan kaldırılması için Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Kırsal Alan ekipleri, gece gündüz mesai yapıyor.

KARIN KAPATTIĞI YOLLAR AÇILDI

Kar nedeniyle kapanan Taşatan, Köprülü, Yeniköy ve Kadıyakası yolu ile Gören Yaylası yolu ekipler tarafından yapılan çalışmalar neticesinde ulaşıma açıldı. Bölgede mahsur kalan vatandaşların da tekrar şehirle ulaşımı sağlandı.

HEYELAN OLAN YOLLAR TEMİZLENDİ

Heyelan nedeniyle kapanan Yalçı Kuşyuvası yolu iş makineleriyle yapılan çalışma neticesinde temizlenerek yol trafiğe açıldı. Diğer taraftan, Yalçı, Gümüşkavak Kuşyuvası yolu ile Taşbaşı, Dim Alacami ve Yaylakonak yollarında ise şarampol temizlikleri gerçekleştirildi. Toslak ve Kayabaşı grup yolunda ise aşırı yağışlar sonrası meydana gelen çatlaklarda bakım onarım ve yama çalışması yapılarak yollar araç trafiğine açıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 15:23
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107