banner84

Büyükşehir’in Alanya’daki çalışmaları sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimine bağlı ekipleri, Alanya’nın farklı noktalarında çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir’in Alanya’daki çalışmaları sürüyor

Alanya ve çevresinde bir haftadır etkili olan sağanak yağış bazı sorunları da beraberinde getirdi. Özellikle kırsal mahallelerdeki bazı dereler aşırı yağış nedeniyle taşınca mahalle yolları da zarar gördü. 7/24 görev başında olan Alanya Kırsal alan ekipleri, İmamlı Mahallesi’ndeki derenin taşması sonucu bozulan mahalle yolunda ve dere de çalışma yaptı. Bölgeye giden ekipler, kepçe, greyder ve kamyonlarla derenin bozulan noktalarını ve yağmur gideri olarak kullanılan büzleri temizledi. Yolda   biriken taş ve çamur ise greyderle sıyrılarak yol vatandaşın hizmetine hemen açıldı.

TÜNEL’DEKİ AYDINLATMALARA BAKIM YAPILDI

Dim Vadisi’ndeki 12 Mahallenin grup yolu üzerinde bulunan tüneldeki aydınlatma sistemi de yoğun yağış ve yıldırım nedeniyle zarar gördü. Kısa sürede bölgeye giden Büyükşehir Belediyesi Alanya Ulaşım Birimi trafik ekipleri tüneldeki aydınlatmaları tek tek elden geçirdi. Bozuk olanlar yenilendi. Arızalı olanlar ise tamir edilerek tüneldeki aydınlatma yeniden sağlanarak ulaşım güvenli hale getirildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107