banner84

Çalış'tan taksimetre uyarısı

Alanya Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış, Alanya Postası'na özel yaptığı açıklamalarda taksicilere, taksimetrelerini açmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Çalış'tan taksimetre uyarısı
Mevlüt UYGUR

Alanya Şoförler Nakliyeciler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Recep Çalış Alanya Postası'na özel açıklamalarda bulunarak taksici esnafı 2018 turizm sezonunu güzel geçirdiklerini söyledi. Çalış, "2018 turizm sezonu beklentilerimizin çok çok üzerinde geçiyor, çok şükür. Önemli olan burada sezonu kazasız bir şekilde atlatmamız. Şuanda yaklaşık 2 ay gibi süre var, sezonun bitmesine. Özelikle bizim esnafımızın daha rahat çalıştığını, daha rahat para kazandığını gözlemlemekteyiz. Ancak tabi ki maliyetlerin arttığı, bu maliyetlerin artmasıyla beraber taksimetreye bir zam talebimiz olmuştu. Bununda arkasını takip etmekteyiz. İnşallah kısa bir sürede büyükşehir belediyemiz esnafımız adına yapmış olduğumuz taksimetre zammı talebini yerine getirir bizde bunu arkadaşlarımıza müjdesini veririz inşallah" dedi.

'TAKSİMETRE KONUSUNDA GAYRETLİ HASSASİYET GÖSTERİLMELİ'

Taksici esnafına taksimetrelerini açmaları konusunda uyarılarda bulunan Başkan Çalış, "Taksici arkadaşlarımıza her türlü olumsuzluklara karşı uyarılarda ve tavsiyelerde bulunuyoruz. Özelikle taksimetrelerini açmaları konusunda üstün gayret gösteriyoruz. Her hafta durak başkanları ile oluşturmuş olduğumuz whatsapp grubunda da bu arkadaşlarımızı uyarıyoruz ki onlarda duraklarındaki çalışan arkadaşları uyararak taksimetre konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz. Gönlümüz arzu eder ki, şuana kadar sezonu kazasız belasız getirdik, bundan sonraki 2 aylık süreci problemsiz bir şekilde kapatırız. Önümüzdeki kış döneminde biz bu eğitim düzenine ve gelecek sezona ağırlık vererek nasıl projeleri geliştirebiliriz. Bunları da durak başkanı arkadaşları ile yapacağımız toplantılarda gerekli istişareleri yaparak inşallah 2019 turizm sezonuna hep birlikte hazır hale geleceğiz" diye konuştu.

'HERKES KENDİ İŞİNİ YAPMALI'

 'Free pick-up’ adı verilen ücretsiz servis hizmeti ve yasa dışı yapılan taşımacılıkta denetimlerin devam ettiğini belirten Çalış, "Seçimlerden sonra yasa dışı taşımacılık denetimlerine hız verdik. Bende kendim bizzat bütün denetimlerin başında bulunmaya çalıştım.  Bayram dolayısıyla bir ara verilmişti. Yine  'Free pick-up’ adı verilen ücretsiz servis hizmetlerine devam edeceğiz. Burada amacımız şu, hiç bir vatandaşımızın isteyerek canını yatıp, ceza kesmek gibi bir uygulamamız yok, amacımız sadece herkesin kendi profesyonel olduğu işi yapması yönünde. Kimse kimsenin ekmeğine göz dikmesin, ortak olmasın. Eğer ki diğer vatandaşlarımız bu işi yapmak istiyorlarsa gidebilirler, taksi plakası kiralayıp ya da alarak bu işi yapabilir, yada devletimizin öngördüğü belgeleri alarak bu taşımacılığı yapabilirler. Onun dışında yapılan taşımacılıkların hiç birisinin yasal olmadığı ve bunun da karşısında durmaya devam edeceğiz. Bu konuda da duruşumuz nettir.  Esnafın hakkını yedirtmem kimselere" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 18:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER