banner129

Çamlıcalılar geleneği bozmadı

Çamlıcalılar Derneği geleneksel olarak düzenlenen Halı Saha Turnuvası’nın 12'ncisini gerçekleştirdi. Bu yılın Tokar Ağası Fatma Anılgan adını taşıyan turnuvanın ödülleri ise Doğanay Hotel’de düzenlenen törenle dağıtıldı. Tüm oyunculara madalyaların verildiği gecede, şampiyon ve en centilmen takıma da kupaları takdim edildi.

Çamlıcalılar geleneği bozmadı

Figen YAYLA

Demirtaş’a bağlı Çamlıca Mahallesi sakinlerinin kurduğu Çamlıcalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği, Çamlıca nüfusuna kayıtlı kişilerin katıldığı Halı Saha Turnuvası geçtiğimiz haftalarda tamamlandı. 17 takım ve 220 sporcunun iştiraki ile yapılan turnuvanın ödül töreni ve kutlama yemeğine bin 500 kişi katıldı.

Çamlıcalılar Dernek Başkanı Şeref Aslan’ın açılış konuşması ile başlayan törene Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Belediye başkan yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, STK temsilcileri de atıldı.

Dernek Başkanı Şeref Aslan, yemek öncesi yaptığı açıklamada, "İlçenin en aktif derneklerinden biriyiz. Sadece köylü gençlerimizden oluşan takımlarla Herkül Ligi Futbol Turnuvası düzenledik. Daha sonra ise 30 yaş üzeri köylülerimiz arasında Alanya Demir Devler Ligi Futbol Turnuvası'nı gerçekleştirdik. Düzenlediğimiz gecede, bu turnuvalarda dereceye giren takımlara ödülleri verilecek’’ dedi.

14 takım arasında 220 kişinin katılım gösterdiği turnuvada şampiyon takım Hacılarspor olurken, en centilmen takım  Bobuşluspor oldu.  En centilmen oyuncular  Şerafettin  Özdemir, Mehmetali Şimşek seçilirken gol kralı ise Oğuzhan Namal oldu. 

Ödül gecesinde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şampiyon takıma kupasını verirken  ‘Çamlıcalılar çok aktif. Sürekli bir etkinlik yapıyorlar. Böyle giderse nüfusumu Çamlıca’ya aldıracağım’ diyerek espri yaptı. Dernek yönetimi de törende Başkan Yücel’e halı üzerine işlenmiş portresini hediye etti.

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, Alanya Bakkallar Odası, Marangozlar Odası ve Esnaf Odası Başkanları, Alanya Belediye Başkan Yardımcıları  Nazmi Yüksel ve Tunahan Kasapoğlu, Belediye Meclis Üyesi Emine Çalış ve DEMKOD Başkanı Emine Keyaoğlu da törende sporculara madalya ve plaket takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107