banner84

Demirtaş köprüsüne kavuştu

Demirtaş Köprüsü'nün açılışında konuşan Yücel "Yeni dönemde yapacağımız yatırım ve projelerimizle Demirtaş bölgesi gelişecek, bölge ekonomisi büyüyecek. İşsiz gençlerimize yeni iş imkanları doğacak, esnafımız daha çok kazanacak, bölgemizde yaşayan herkesin yüzü gülecek" dedi.

Demirtaş köprüsüne kavuştu

Mevlüt UYGUR
2010 yılında yaşanan sel nedeniyle büyük hasar gören ve Demirtaş halkının dört gözle beklediği Demirtaş Köprüsü'nün açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Aliefendi, İspatlı, İshaklı, Seki ve Kargıcak Mahallelerinin hizmetine sunulan Demirtaş Köprüsü'nün, spor tesisinin ve seçim ofisinin açılışı vatandaşlarla hep birlikte kurdele kesilerek açıldı. Yıllardır çökecek korkusuyla  kulandıkları köprünün hemen 50 metre yakınına Alanya Belediyesi Başkanı Adem Murat Yücel bölge halkına verdiği sözü tuttu ve yeni, geniş ve modern köprü yaptırdı. Bölge halkının en büyük korkularından biri olan eski köprünün devri artık bitti.  Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı ortak adayı Adem Murat Yücel yapımı tamamlanan Demirtaş Köprüsünün açılış töreni için bölge halkı ile buluşurken planlanan süreden daha erken biten spor tesisinin ve seçim koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Toplu açılış töreni tarzında geçen buluşmada bölge halkı Başkan Yücel’e yoğun ilgi gösterdi. Binlerce vatandaşın katılımıyla yeni yapılan duble yolu kapattılar. Açılışa Başkan Yücel'in yanı sıra, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Demirağ, MHP belediye meclis üyüsi adayları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Saygı duruşunda bulunup ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Yücel'in projeleri sinevizyon gösterisiyle izletildi. 
'YÜCEL'E VE MHP'YE NASİP OLDU'
Açılış töreninde konuşan MHP İlçe Başkanı Türkdoğan, "5 yıldır hizmetleriyle gurur duyduğumuz belediye başkanımız sayın Adem Murat Yücel'in Alanyamızın 102 mahallesaSine yaptığı hizmetler gibi Demirtaş'a da yaptığı hizmetler var. İşte Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi gerçekten çok güzel bir eser oldu. Yine Yenidamlar Köprüsü'nün açılışı, MHP'nin üretten belediyecelik anlayşıyla halka hizmeti hakka hizmet sayan sayın Belediye Başkanımız Adem  Murat Yücel beye ve MHP'ye nasip oldu.  Seçimlere Antalya'nın 19 ilçesi ve büyükşehirde Cumhur İttifakı adayları ile giriyoruz.  Alanya'da da Cumhur İttifakı Adayı Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel'dir.  İnşallah önümüzdeki 5 yılda sayın belediye başkanımız Adem Murat Yücel bey çok daha güzel hizmetleri Demirtaş'a ve Alanya'nın her mahallesine getirecek. Bundan hiç şüphemiz yok. Alanya'da Yücel'i Antalya'da Türel'i sandıktan güçlü çıkarmak hepimizin boynumuzun borcudur.  Bu güze hizmetlerin devam etmesi, daha da artması için, ülkemizin ve milletimizin bekası için, 'Cumhur İttifakı, millet aklı, geleceğin teminati' diyor ve Adem başkanımıza yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum" dedi. 
'OMUZ OMUZA, GÖNÜL GÖNÜLEYİZ'
Türkdoğan'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Başkan Yücel, Demirtaş ve doğu bölgesinin her zaman kendilerini desteklediklerini  ve kucak açtıklarını söyledi. Bölgenin sahilinden yaylasına kadar her noktasına hizmet ettiklerini belirten Yücel, "Sizlerin desteği ve sevgisi olmasa, benim ve ekibimin arkasında bir kale gibi durmasaydınız biz bu hizmetleri yapamazdık. Sizler 2014 seçimlerinde yanımızdaydınız, bizi Büyük Alanya’nın başkanlığına taşıdınız. Alanya’ya ve bölgemize hep birlikte çağ atlattık. 5 yıl aradan sona yeniden sevginizle desteğinizle yan yana, omuz omuza, gönül gönüleyiz.  Öncelikle desteğiniz için, güveniniz için, sevginiz için, kardeşliğiniz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partili teşkilatlarımızla, vizyoner ve güçlü ekibimizle,  82 projemizle ve  siz gönül dostlarımızla yeniden kutlu bir yola çıkıyoruz. Bu güzel birliktelik için teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz.
Sağolun varolun" dedi. 
'ESAS OLAN GÖNÜLDEN GÖNÜLE KÖPRÜLER KURABİLMEK'
Hep birlikte Demirtaş bölgesinin yıllardır kanayan yarasına son verdiklerini ifade eden Yücel, "Demirtaş Köprüsü’nün açılışını sizlerle birlikte yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Yıllardır “ha yıkıldı yıkılacak” denilen, herkesin üzerinden korkarak geçtiği, bir türlü yapılamayan bu köprüyü hizmete açmak hamdolsun ki bizlere nasip oldu. Siz istediniz biz yaptık. Aliefendi, İspatlı, İshaklı, Seki ve Kargıcak Mahallelerimizle birlikte 22 kırsal mahallemizin hizmetine sunduğumuz Demirtaş Köprümüz,  Alanyamıza, bölgemize ve Demirtaş halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Bizim için esas olan gönülden gönüle köprüler kurabilmektir. Bizler, sizlerin sevgisini, rızasını, muhabbetini kazanabildiysek, sizlerin gönlünüzde yer edinebildiysek ancak o zaman kendimizi sizlere hizmet etmiş sayarız. Biz, sizlerin hayır duaları ile sevgisi ile bu günlere geldik.  İnşallah yine sizlerin destek ve teveccühleri ile Alanyamıza, 102 mahallemize ve Demirtaş halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 
'MERKEZDE NE VARSA KIRSALDA DA AYNISI VAR'
Bölgeye ve Alanya'ya yaptığı yatırımları hatırlatan Başkan Yücel, "Eşit ve adaletli şekilde hizmet ediyoruz. Göreve geldiğimizde, 'Merkez’de ne varsa, kırsal mahallelerimizde de aynısı olacak' demiştik. İşte bugün bu sözümüzü bir kez daha yerine getiriyoruz.  Artık, sözlerle vaatlerle değil; bitirdiğimiz işlerle, ortaya koyduğumuz eserlerle karşınızdayız. İşte Kültür Merkezimiz, İşte Demirtaş Hayvan Barınağımız, İşte Sedre Av Köşkümüz ve İşte Demirtaş Köprümüz.  Bölgemize kazandırdığımız eserlerden biri de, Çamlıca Mahallemizde inşaatı devam eden çok amaçlı salon projemizdir. Çamlıca Sosyal Tesisimiz tamamlandığında muhtarlık ofisinden, doktor odasına, düğün salonuna kadar ihtiyaç duyulan her şey çamlıca ve civar bölgelerde yaşayan kardeşlerimizin hizmetinde olacak. Şimdiden bölgemize ve Çamlıca halkımıza hayırlı uğurlu olsun.  Alanya merkezde, mahallelerimizde ve tüm yaylalarımızda başlattığımız asfalt seferberliği ile vatandaşlarımızın huzurla, güvenle kullandığı modern, kaliteli ve Avrupa standartlarında yollar kazandırdık. Kırsal bölgelerimizde birçok yer, Cumhuriyet tarihinden bu yana alamadığı yatırımları ve hizmetleri bizim dönemimizde aldı.  Merkez, batı ve doğu mahallemizin sadece yaylalarına toplam 160 km asfalt yaparak tarihi bir rekor kırdık.  Sizde görüyorsunuz; artık yayla yollarımız bile, genişliğiyle asfaltıyla konforuyla şehir merkezindeki yollar gibi dört dörtlük. Demirtaş Kültür Merkezi’nin açılışında sizlere verdiğimiz sözü unutmadık. Geçtiğimiz yaz Taşatan’dan Demirtaş’a kadar tüm yayla yollarını asfaltlayarak sizlere verdiğimiz sözü tuttuk.  Artık, “Taşatan’dan çıkan bir vatandaşımız, aracının tekerine toprağı değdirmeden Gören, Samsa, Köprübaşı, Gömürgen, Kadıyakası, Gökbel, Sarımut, Dikmetaş, Söğüt, Tokar,  Kaş ve Koçdavut yolundan Demirtaş’a iniyor. Biz verdiğimiz sözü tutarız. Demirtaş ve bölgemize yapacaklarımız daha bitmedi. İnşallah Demirtaş’a kazandırdığımız Kültür Merkezi’nin aynısını Kargıcak, Mahmutlar,  Konaklı ve İncekum, halkımız için de yapacağız. Konaklı ve İncekum’un temelini attık. Mahmutlar ve Kargıcak’ın ise; projesi hazır. Gelecek dönemin ilk aylarında temelini atacağız. Şimdiden Kargıcak, Mahmutlar, İncekum ve Konaklı halkımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.
'BÖLGE EKONOMİSİ BÜYÜYECEK, BÖLGEDE YAŞAYAN HERKESİN YÜZÜ GÜLECEK'
Yeni dönemde bölgeye yapacağı yatırımları ve projelerini anlatan Yücel, "Bölge halkımızın yaz aylarını geçirdiği Çayarası Yaylamızda inşa ettiğimiz Çarşı Merkezini bu yayla sezonu öncesinde hizmete açıyoruz. Dükkanları ile, camisi ile yaylalarımızda yörük kültürünü yaşatacağız. Lokantasından, berberine, fırınına kadar birçok hizmete aynı anda ulaşabileceksiniz. Çayarası Çarşısında inşallah bir sağlık ocağını da hizmete açacağız. Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştük. Bakanımızın destekleri ile doktor atamasını da gerçekleştireceğiz. En küçük bir rahatsızlıkta Alanya’ya inmeye gerek kalmadan yayla sakinlerimizin tedavileri orada yapılacak. Şimdiden hem çarşımız, hem de sağlık ocağımız bölgemize ve yayla sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun.  Demirtaş’ın en önemli tarihi değerleri arasında yer alan 800 yıllık Av Köşkü’nün restorasyonunu tamamladık. 2-3 ay gibi kısa bir süre sonra Avcılık Müzesi olarak yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açacağız.  Demirtaş’ın Syedra Kalesi de bizim için Alanya Kalesi gibi değerli bir kültürel mirastır. Gelecek dönemimizde Syedra Kalesi’ni de Sedre Av Köşkü gibi restore edip kültür turizmine kazandırmaya çalışacağız. Alanya denilince nasıl herkesin aklına Alanya Kalesi geliyorsa; Demirtaş denilince de artık herkesin aklına Syedra Kalesi gelecek.  Bölge gençliğimiz için bir spor sahasını yaparak hizmete açtık. Demirtaş sporumuza kullanması için burayı tahsis ettik.  Gençlerimize ve Demirtaş bölgemize hayırlı olsun. Demirtaş’a bir fakültenin kurulması için mücadele edeceğiz. Demirtaş’ı eğitimin merkezi yapacağız. Bu dönemimizde Kestel ve Payallar’a nasıl 2 tane lise yaptıysak, inşallah gelecek dönemimizde de Demirtaş’a bir fakülte kazandıracağız.  Biz sağlıktan eğitime, spordan sosyal ihtiyaçlara kadar her türlü talebe cevap vermeye çalışırken, bir yandan da vatandaşlarımızın ekmeğini ve aşını büyütmeye çalışıyoruz. Vatandaşımızın cebindeki parayı arttırmaya, yeni iş olanakları sağlamaya gayret ediyoruz.  Kırsal mahallelerimizde yerinde kalkınma projelerimizi uygulayacağız. Tarım ve hayvancılığı ücretsiz fidan ve yem gibi projelerimizle destekleyeceğiz. Her mahallemizi kendine özgü değerleri ile koruyup, destekleyip, kalkındıracağız. Demirtaş bölgemizin en önemli sorunlarından biri de bölgenin gelişmesine engel olan imar planlarıydı. Biz, Turizm tesis alanında 0,30 olan emsali 0,80’ne çıkardık. Yani yeni turizm tesislerinin yapılmasının önünü açtık. Turizmcilerin buraya yatırım yapmasını destekleyeceğiz. Şimdiden ilk ruhsatlarını vermeye başladık. Demirtaş bölgesini bir cazibe merkezi yapacağız. Kanyonuyla ünlü Sapadere’yi bir ipek kozası köyüne dönüştürüp turizme açacağız. Yine Demirtaş’a bir fuar merkezi kazandırarak bölgenin gelişmesini sağlayacağız.  Yeşilöz- Aydap Sahil yolunu bisiklet, yürüyüş ve koşu parkuru olarak düzenleyeceğiz. Yeşilöz bölgesi yapacağımız düzenlemelerle Alanya’nın en büyük spor ve yürüyüş alanlarından biri olacak ve cazibe merkezi haline gelecek.Gazipaşa Havalimanı’na yakınlığının avantajıyla; yeni dönemde yapacağımız yatırım ve projelerimizle Demirtaş bölgesi gelişecek, bölge ekonomisi büyüyecek. İşsiz gençlerimize yeni iş imkanları doğacak, esnafımız daha çok kazanacak, bölgemizde yaşayan herkesin yüzü gülecek. Cumhur İttifakı’yla Alanya da ilk kez bir hizmet birlikteliği yakalandı. Bu birliktelikten kazanan Alanya olacaktır, Demirtaş olacaktır, bölge halkı olacaktır" dedi.
"SİZLERİN GÜVENİNE KARŞILIK VEREBİLMEK İÇİN, DAHA ÇOK TER DÖKECEĞİZ"
AK Parti’nin gönül belediyeciliği anlayışı ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik misyonunu birleştirerek Alanya’yı kanatlandıracaklarını, bölgeyi ve  Demirtaş’ı kalkındıracaklarını ifade eden Yücel, "Devletimizin ve Bakanımızın desteği ile, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm kademeleri ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel  ile güçbirliği yaparak, Alanya’ya, bölgemize ve Demirtaş’a en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Cumhur İttifakı adayı olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye, arkamda desteğini ve sevgisini hissettiğim siz değerli Demirtaşlı kardeşlerime, bölgemizin güzel insanlarına ve tüm Alanya halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin sevgisine layık olabilmek için, Daha çok gayret göstereceğiz. Sizlerin güvenine karşılık verebilmek için, Daha çok ter dökeceğiz. Sizlerin desteğinin hakkını verebilmek için daha çok mücadele edeceğiz.
Sandıktaki vereceğiniz güçle, İnşallah Demirtaş’ı ve bölgemizi hep birlikte aydınlık mutlu yarınlara taşıyacağız. nİşi ehline bırakmak için, kaliteli hizmet için, yatırımların devamı için, ülkemizin bekası ve   istikrarı için Cumhur İttifakını Alanya’da zaferle taçlandıracağız. Alanya’da Yücel, Antalya’da Türel diyoruz.Sözlerine son verirken; Demirtaş Köprümüzün, Spor Sahamızın ve Seçim Ofisimizin Alanyamıza ve bölgemize hayırlı olmasını dilerim. Katılımlarınız için tek tek teşekkür eder, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım. Kendimi önce Allah’a sonra sizlere emanet ediyorum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107