banner84

Ev kadınları yarışacak

ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu, 3'üncü kez ev kadınları için yarışma düzenliyor.  Yarışmada dereceye girenlere ise para ödülü verilecek

Ev kadınları yarışacak

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Kadın Girişimciler Kurulu, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da  ev kadınları için yarışma düzenliyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Burcu Haboğlu Baba, bu yıl 1.gelen yarışmacıya 2.000 TL, 2.Seçilecek yarışmacıya 1.500 TL ve 3. Seçilecek yarışmacıya da 1000 TL para ödülü verileceğini söyledi. Baba ayrıca bu yıl 3.’sü gerçekleşecek yarışmada dereceye giren yarışmacılara ürünlerini sergilemeleri için yine Alanya Belediyesi’nin göstereceği yerde ücretsiz stand tahsis edileceğini sözlerine ekledi. TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesinin her yıl il genelinde düzenlediği kadın girişimciler yarışmasının ilçelerde de yapılması düşüncesi ile  Alanya yerelinde ağırlıkta ev eksenli üretim yapan kadınların katılımı ile yarışma düzenlenecek.
TÜM EV KADINLARI KATILABİLECEK
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde, Alanya yerelinde ağırlıkta ev eksenli üretim yapan kadınların katılımı ile kadın girişimciliğini teşvik etmek ve kadınlarımızın ticarette çok daha fazla söz sahibi olabilmelerine imkân tanımak amacıyla birkaç yıldır düzenlenen yarışma bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek. Yarışmaya, evde üretim yaparak ürünlerinin satışını gerçekleştiren tüm ev kadınları katılabilir.
EVDE ÜRETİLEN VE PAZARLANABİLEN ÜRÜNLER
Söz konusu yarışmada evde üretilen ve pazarlanabilen ürünler (gıda ürünleri hariç) dikkate alınacak. Geçmiş yıllarda İl genelinde yapılan Kadın Girişimciler Yarışmalarında dereceye giren yarışmacıların da dereceye girdikleri ürünlerden farklı olmak koşulu ile başvuruları kabul edilecek. Bununla birlikte, İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin başvuruları kabul edilmeyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107