banner84

Fırtına Alanya’yı karanlığa bürüdü

Alanya'da dün şiddetini arttıran fırtına ve sağanak yağış nedeniyle kentin birçok bölgesinde elektrik kesintisi yaşanırken, kesintiler maddi hasara neden oldu

Fırtına Alanya’yı karanlığa bürüdü
Burcu MUTLU
Alanya'da bir süredir etkili olan şiddetli sağanak yağış ve fırtına hayatı felç etti. Özellikle dün etkisini arttıran fırtına ve yağış, kentte birçok maddi hasara da neden oldu. Alanya'nın merkezinden, kuzeyine ve doğusuna kadar birçok mahallesini etkileyen fırtına elektrik kesintilerine neden oldu. Kesintiler nedeniyle vatandaşlar mağdur olurken, elektronik cihazlarda da hasarlar meydana geldi. Vatandaşlar en ufak bir yağmurda bile elektrik kesintilerinin olduğunu söyleyerek isyan etti. 
MAHMUTLAR'A SAATLERCE ELEKTRİK VERİLMEDİ
Fırtınanın etkisiyle kentin birçok yerinde elektrikler kesilirken, en çok sıkıntı yaşayan mahallelerden birisi de Mahmutlar Mahallesi oldu. Gün boyu sık sık kesilen elektrikler vatandaşları da isyan ettirdi. Mahmutlar'ın bazı bölümlerinde yaklaşık 8-9 saat boyunca kesinti yaşanıldığı öğrenildi. 
Yetkililerin müdahale etmesini bekleyen vatandaşlar, "Bu kış ayında mağdur olduk. Resmen 2019 yılında merkezde bir mahalle olmamıza rağmen karanlığa mahkum edildik. Bu havanın günlerdir böyle olduğu herkes tarafından biliniyordu. Neden yetkililer, elektrik şirketi bir önlem almadı. Daha büyük doğal afetler olsa demek ki biz tam olarak ilk çağları yaşayacağız. Evinde hasta olan, küçük bebeği olan birçok insan var. Cihazlara bağlı yaşayan insanlar var ve elektriksiz nasıl durmalarını bekliyorlar? Fatura zamanı geldiğinde ama hiç acımadan bu mağduriyetlerimizi görmeden bir sürü para alabiliyorlar. Bir an evvel çözüm bulunsun bu mağduriyetimize" diyerek isyan ettiler.
‘BİZ VATANDAŞLIK GÖREVLERİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ, SİZ DE GÖREVİNİZİ YAPIN’
Öte yandan Alanya merkezde de elektrikler kesintileri oldu. Çarşı esnafı sık sık meydana gelen kesintilere isyan ederek, “Vergi veren, aidat ödeyen, oy veren, reklam veren, rezilliği çeken biz vatandaşlara niye sahip çıkmıyor kimse? Gazetelerde manşet olabilmek için illa ki insanların köpek tarafından ısırılması falan mı lazım? Turizm şehrine yapılan elektrik yatırımı bu kadar mı kötü? Bu kurumun bir denetleyicisi sorgulayıcısı yok mu bu şehirde? Yazık değil mi bizlere, günah değil mi? Yaz gelir yüksek faz derler, kış gelir şimşek çaktı derler, niye doğru düzgün bir çalışma yapmıyorlar? İstediklerinde Avrupa standardı oluyor ama aslında 1950’lerde yaşıyoruz sanki. Zaman geçtikçe düzeleceğine daha da kötüye gidiyor. Birileri artık bunu dile getirip yumruğunu masaya vursun.Ben vatandaşlık görevimi yerine getiriyorsam lütfen yetkililer de benim ve çocuklarımın, hepimizin yaşam standartlarını artık iyileştirsinler bu kadar mağduriyet yaşatmasınlar. Evde, dükkanda bozulmayan şase yapmayan elektronik eşya kalmadı” mağduriyetlerini dile getirdiler. 
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107