banner84

Günevşen Camii’de restorasyon başlıyor

Eğitim Bir Sen Alanya Teşkilatı'nın Bakan Çavuşoğlu'na Günevşen Camii’nin restorasyonu için sunduğu rapor sonucu, çalışmalar başlatıldı

Günevşen Camii’de restorasyon başlıyor
Eğitim Bir Sen Alanya Teşkilatı tarafından Antalya’nın Fethi'nin 812. Yılı hediyesi olarak Karamanoğlu Beyliği tarafından  inşa edilen  Alanya Günevşen Camii’nin restorasyonu için  2017 Aralık ayında AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur  Çelik ve 2018 yılı Haziran ayında da Dışişleri Bakanı  Mevlüt Çavuşoğlu’na  sunulan raporla Camii’nin restorasyonu gerçekleşiyor.
İBADETE AÇILACAK
Caminin restorasyon çalışmalarının ardından ibadete açılacağının müjdesini veren Antalya Valisi Münir Karaoğlu, "Camiinin projelere hazır, kuruldan geçince restorasyon yaptırılıp ibadete açılacak" dedi.
HARABELİKTEN KURTULARAK RESTORASYON YAPILIYOR
Eğitim Bir Sen Alanya Temsilcisi Abuzer Gündoğar ise, "1373 yılından 20. yüz yıl başına kadar ibadete açık olarak camii harebelikten kurtularak restorasyon yapılıyor. Camiinin restorasyonundan emeği geçen bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere herkese teşekkür ederiz. Raporumuzda Alanya Günevşen Camii’nin ‘’Kadim Alanya’nın tanıtılması’’ başlığı ile dile getirmiştik’’ dedi.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 17:52
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107