banner84

Harçlıklarından biriktirdikleri parayla yardım ettiler

Alaaddin Keykubat Koleji öğrencileri, Demirtaş Barınağı'na giderek can dostlara harçlıklarından biriktirdikleri parayla aldıkları mamaları götürdüler

Harçlıklarından biriktirdikleri parayla yardım ettiler

Alanya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden öğrenciler kendi harçlıklarıyla biriktirdikleri mamaları hayvan dostlarımıza hediye ettiler. Yapılan sosyal sorumluluk projesiyle ilgili kısa bir açıklama yapan Alaaddin Keykubat Koleji Eğitim Koordinatörü Hüsniye K. Baysal "Öncelikle mübarek ramazan ayında öğrencilerimizle yapmış olduğumuz bu proje için kendimi çok huzurlu ve mutlu hissediyorum. Burada öğrencilerimiz kendi harçlıklarından topladıklarıyla barınağa mama yardımında bulundular burada veteriner Hekim Sn. Yakup Mecek ve görevli çalışanlar eşliğinde barınağı gezme fırsatımız oldu.

KEDİ VE KÖPEKLER İLE İLETİŞİM KURMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR

Öğrencilerimiz barınaktaki dostlarımızın yaşamları, bakımları, rehabilite sürecinin nasıl geçtiğine dair bilgiler aldılar bununla beraber yaban hayatı ve yaşam dostlarımızın mezarlıklarını hakkında bilgiler aldılar. Son olarak kedi ve köpekler ile iletişim kurmanın mutluluğunu yaşadılar. Bakınız bizler eğitimciyiz, sadece dört duvar arasında ders vererek değil hayatın her bir noktasında verimli noktalara parmak basmalıyız. Burada ki amacımız erken yaşta çocuklara hayvan sevgisini kazandırmak onlarla iletişim kurarak, sevimli dostlarımızı yalnız bırakmamak adına yapmış olduğumuz teknik bir geziydi. Alanya Belediyesi'ne, burada çalışanlara, buraya gelerek gönüllü olarak görev yapan, bu önemli ayda gönüllerinden koparak buraya yardımda bulunan herkese sonsuz teşekkürler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107