banner129

'Hoşgeldin Atam'

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin 84. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

'Hoşgeldin Atam'
Mevlüt UYGUR
Alanya İskelesi'ndeki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler, protokol üyelerinin Atatürk Evi Müzesi'ni ziyareti ile devam etti. Törene Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, idari birim amirleri, siyasiler ile çeşitli oda ve dernek başkanları katıldı. Kutmalamalar kapsamında Kaymakam Harputlu ve Başkan Yücel İskele'de bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programda Atatürk'le ilgili şiirler okundu ve halk oyunu gösterisi gerçekleştirildi. 
'ŞANLI TARİHİMİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE, VAR GÜCÜMÜZLE HİZMET EDİYORUZ'
Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Başkan Yücel, "Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin 84. yıldönümünü kutluyoruz.  Birçok Medeniyetlere ev sahipliği yapan Alanya, tarihte bugün Atatürk’ün şehrimizi ziyaretiyle şereflenmiştir.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, Selçuklu’nun başkenti, Osmanlı’nın liman kenti Alanya’mızı her konuda daha ileriye taşımak için kentimizin şanlı tarihine yakışır şekilde var gücümüzle hizmet ediyoruz. Alanya olarak Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmak,  Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyet’i yaşatmak için birlik ve beraberlik içinde daha çok çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Şubat 1935 tarihinde Alanya’mızı ziyaret eden Ulu Önder Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi bugünün anısına özlem ve minnetle anıyorum.  Ruhları şad olsun’’ dedi.
ATATÜRK EVİNİ ZİYARET ETTİLER
Öğrencilerin şiirler okumasının ardından Arıkan Yılmaz Dim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nazım Karagedik, Atatürk’ün Alanya’yı ziyareti hakkında bilgiler verdi. Halk oyunları gösterilerinin  sona ermesinin ardından ardından protokol üyeleri ve öğrenciler Atatürk Evi Müzesi’ni ziyaret etti. Müze Müdürü Seher Türkmen Atatürk Evi Müzesi ile ilgili protokol üyelerine bilgiler verdi. Etkinlikle ilgili ilçedeki çeşitli okullardan öğrencilerin katılımıyla Atatürk Halk Koşusu da gerçekleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 16:10
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107