banner84

Kadınlar daha çok temsil istiyor

Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şube Başkanı Coşkun, siyaset alanında kadınlara daha fazla yer verilmesi gerektiğini vurguladı

Kadınlar daha çok temsil istiyor

Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şube Başkanı Gaye Coşkun, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde belediye başkan adaylarında partilerin temsil noktasında kadınlara yer vermediğine değindi. Coşkun, "31 Mart yerel seçimleri öncesi, siyasi partilerimizde aday belirleme takvimi 16 Şubat 2019 tarihinde tamamlanacak. İl ve ilçe belediye başkan adaylarının dağılım oranlarına baktığımızda, parti belirtmeksizin söyleyebileceğimiz şudur ki; temsilde kadınlara yeterli yer verilmemiştir. Bu anlayışın değişmesi, yaşadığımız şehirde kadınların siyasete katılımının artması amacıyla Belediye Meclis listelerinin hazırlanmakta olduğu bugünlerde, daha çok kadın meclis üyeleri istiyoruz" dedi.

'KADINLARA YER VERİLMELİ'

Coşkun, "Eğitimi, çevresiyle ilişkileri, topluma kattığı değer ve diğer kriterlerden hareketle kadın adaylara yer verilmeli. Cinsiyetçi bir yaklaşımla, listede yer doldursun zihniyeti ile değil, kadın adayların aktif çalışmaya katılım sağlaması, erkek siyasetçilerle eşit şartlarda çalışmasına olanak sağlanması arzusundayız. Kadın adayların çoğalması için desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. ‘Kadınlar aday olmuyor’ mazeretini kabul etmediğimizi ifade ederken, kadınların aday gösterilmesinin anayasal bir hak olduğunu belirtmek istiyoruz. Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şubesi olarak, bu anlayışla hareket eden tüm aday ve partilerle ortak çalışmalarda yer alabileceğimiz inancındayız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:37
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107