banner129

Kentsel dönüşümde çalışmalar sürüyor

Alanya Belediyesi, Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Toplantıda Cumhuriyet Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm hakkında bilgiler verilerek çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Kentsel dönüşümde çalışmalar sürüyor
Mevlüt UYGUR

Alanya Belediye Meclisi bir aylık tatilin ardından Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Alanya'nın gündemi görüşüldü. Meclis açılışından önce  Alanya Zabıta Müdürü Hasan Akın  Zabıta Teşkilatının 192. yıl dönüme ilişkin bir konuşma yaparak Alanya zabıtası olarak Alanya'nın huzur ve düzenini için  7/24 görev başında olduklarını söyledi. Akın, Alanya Zabıtası'na verdiği destekler için Başkan Yücel'e ve meclis parti sözcülerine plaket verdi. Meclise Ak Parti'den Kerim Başkaptan, Alper Birer, Gökçen Nazifoğlu, Erol Fazlıoğlu, Ertuğrul Akay, Mustafa Keşoğlu, CHP'de Eray Erdem ve Mustafa Aras,  MHP'den Abdullah Sönmez, Kerim Aydoğan, Garip Kodal, Ali Uğur ve Fahri Baysal mazeretli olarak katılmadılar.  Meclisin açılışında Ak Parti, CHP ve MHP grup sözcüleri 30 Ağustos zaferini kutladılar ve  kalp krizi geçiren CHP'li Alanya Belediye Meclis Üyesi Mustafa Aras'a geçmiş olsun dileklerini sundular.

BAŞKAN YÜCEL ULUSLARARASI CAZ FESTİVALİNE VATANDAŞLARI DAVET ETTİ

Başkan Yücel de,  Mustafa Aras'a geçmiş olsun dileklerini sunarak konuşmasına başladı. Yücel, "30 Ağustos Zafer Bayramı milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığını bütün dünyaya ilan ettiği Büyük Zaferin 96. yılını kutluyorum. Büyük Zafer tüm Türkiye'de olduğu gibi Alanya'mızda da coşkulu bir şekilde kutlandı.  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Alanya'mızın huzuru için   gece gündüz demeden  7/24 saat çalışan zabıta ekiplerimize teşekkür ediyorum. 54. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda Alanya etabı çıkarılmıştı, fakat Dışişleri Bakanamız Mevlüt Çavuşoğlu'nun direktifleri ile Alanya'mız tekrar tura dahil edildi. Kendisine Alanya'mız adına teşekkür ediyorum. Alanya'mıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah her zaman bu halka içerisinde olmaya devam ederiz. 27-30 Eylül tarihleri arasında uluslar arası caz festivalimiz olacak. Buradan tüm Alanya halkımızı festivale davet ediyorum" dedi.

'VATANDAŞLARA BİREBİR HİZMET VERECEĞİZ'

Başkan Yücel'in konuşmasının ardından gündem maddelerine geçilerek maddeler meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Ardından dilek ve temenni bölümüne geçilerek meclis üyelerinin talep ve önerileri dinlendi.  CHP'li Mehmet Kural, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarını sordu.  Alanya Belediyesi Plan Proje Müdürü İlker Şenkal ise kentsel dönüşüm hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Şenkal, "Cumhuriyet Mahallesi'nde yaklaşık 37 hektarlık allan Bakanlar Kurulu'nun kararı ile riskli alan ilan edilmişti. Bu çerçevede yürüttüğümüz çalışmalarda ilk etap olarak hak sahiplerinin tespit çalışmalarını tamamladık. Şimdi orada kentsel dönüşüm ofisimizi kuruyoruz.  Ofisimizde vatandaşlara birebir hizmet vereceğiz. Hak sahiplerinin tespitinin üzerine kentsel tasarım ve imar planlarının projeleri hazırlanması aşamalarına geçtik. Bunlar hazırlandıkça yine ofisimizde ve bölgemizde yapacağımız toplantılarla sürekli vatandaşları bilgilendireceğiz.  Daha sonra bunlar  hep birlikte sizlerin onayı ile birlikte Bakanlığı gidecek. " ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107