banner84

'Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak'

Alanya Postası Gazetesi olarak, İstiklal Marşı'mızın 98. yıl dönümünde Alanya halkının duygu ve düşüncelerini aldık   

'Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak'

Mevlüt UYGUR

Alanya Postası Gazetesi olarak 1921 yılında Kurtuluş Savaşı'ndan alnının akıyla çıkan ordumuzun talebi üzerine yazılan İstiklal Marşı'mızın kabulünün 98. yıldönümünde, vatandaşlarımızın duygu ve düşüncelerini aldık. Milli şairimiz, İstiklal Marşı'mızın yazarı  Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anan Alanya halkı, Allah'tan bu millete bir daha İsitiklal Marşı yazdırmamasını diledi.
'SÖNMEYECEK BU ŞAFAKLARDA'
Yunus Çelik, "Öncelikle İstiklal Marşı'mızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyorum. İstiklal Marşı'mızın kabulünün 98. yıl dönümü kutlu olsun. Rabbim Bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.  Peygamber Efendimizden günümüzü kadar tüm şehitlerimizin ruhu şad mekanları cennet olsun. Allah'ın izniyle sönmeyecek bu şafaklarda yüzen alsancak" dedi. 
'GURUR VE ŞEREFLE OKUYORUM'

Hakan Karaaslan, "İstiklal Marşı'mızın 98. yıl dönümünü gurur ve şerefle kutluyorum. Milli şairimiz İstiklal Marşı'mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyorum. Ben İstiklal Marşı'mızı gurur ve şerefle okuyorum. İstiklal Marşı'mızın okunmasında zerre rahatsızlık duyanlar vatan hainleridir. Bu vatanda olduğum için kendimden ve bana bu imkanları sunan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hepsinden rabbim razı olsun. 
Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.
Allah'ım bu ülkeye bir daha marş yazdırmasın. Ne Mutlu Türk'ün diyene!" dedi. 
'MİLLİ BİRLİK BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN'

Alpaslan Koban, "Milli şairimiz ve İstiklal Marşı'mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle anıyorum. Allah'ım bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın amin inşallah. Allah o günleri bir daha göstermesin bize. Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal! Milli birlik beraberliğimiz her zaman daim olsun. Beka sorunu önemli, bekamıza sahip çıkalım" ifadelerini kullandı.  
'O ZAMANLARDA NELER YAŞANDIĞINI GÖRÜYORUZ'
Tunahan Arıkan, "Bu anlamlı günde bir kez daha ne kadar kutlu bir millet olduğumuzu fark ediyoruz. 10 kıtanın tamamında bu vatanın ne şekilde düşmanlardan kurtarıldığını, o zamanlarda neler yaşandığını görüyoruz. İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un da dediği gibi 'Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107