banner84

Mahalleli Başkan Yücel’e seslendi

Özellikle yaz aylarında Alanya’nın en işlek noktası haline gelen Dimçayı bölgesinde bulunan tarihi köprü tehlike saçıyor. Köprünün son durumu ve vatandaşın beklentilerini Alanya Posta TV görüntüledi. 

Mahalleli Başkan Yücel’e seslendi

Asiye ELİAÇIK
Son dönemde 2 kez tadilat gören tarihi Dimçayı köprüsü 13. yüzyılda Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat döneminde yaptırıldı. 4 açıklıklı olarak yaptırılan köprünün 3 açıklığı yıkılmış ve 2009-2010 tarihlerinde Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü tarafından onarıldı. Dimçayı bölgesinde yaşayan vatandaşlar ise Alanya Posta TV’ye yaptıkları açıklamada, köprünün yapım ve tadilatı konusunda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e çağrıda bulundu. Bölge yolu ise Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından düzeltilerek, asfaltlandı.Alanya Postası Gazetesi
“BİR AN ÖNCE EL ATILMALI”
Köprünün daha ileriki tarihlere kalması gerektiğini söyleyen Murat Aslan, “Bu tarihi bir köprü ve tarihi olması sebebiyle daha ileriki dönemlere kalması için restore edilmesi gerekiyor. Alanya Belediyesi de bu tür şeylere önem veriyor. Bu yüzden Belediye başkanımız Adem Murat Yücel’in bir an buraya el atmasını istiyoruz” dedi. 
“TURİSTLER BÖYLE GÖRMESİN”
Mehmet Özgen ise, “Burası Türkiye'nin, Alanya'nın en çok ziyaret edilen Dimçayı bölgesinde bulunan tarihi bir kemer köprüsü. Bu köprünün yıkılmaması için en kısa sürede çalışma yapılması gerekiyor. Uzun bir süredir bu köprü bu halde. Biz Alanya Maymakamımız sayın Mustafa Harputlu'dan, Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’den buranın bir an önce tadilatının yapılmasını istiyoruz. Gelen turistlerimizin görsel olarak burayı bu halde görmesini istemiyoruz. Bu yüzden Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’den rica ediyorum bir an önce bu köprünün tadilatı yapılsın” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107