banner84

Metruk bina problemi çözüme kavuşturuluyor

Alanya ve bölgesinde olan metruk binalarla ilgili çalışmalar başlatılırken, bir metruk bina tespit ve inceleme komisyonu kurulacağı öğrenildi.

Metruk bina problemi çözüme kavuşturuluyor
Haber Merkezi
Uzun zamandır gündemde olan metruk binalarla ilgili çalışmalar başlatıldı. Edinilen bilgiye göre binalarla ilgili ‘’metruk bina tespit ve inceleme komisyonu’’ kurulacak. Belediye, jandarma ve emniyet tarafından oluşturulan komisyon tarafından binalar tespit edilerek incelenecek. Tespitlerin ardından binaların yıkılıp yıkılmayacağına karar verilecek.
'PROBLEMİ KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ'
Konuyla ilgili Antalya Valisi Münir Karaoğlu, "Metruk binaları tespit edip çözümler üreteceğiz. Kararlıyız metruk bina problemini kökten çözeceğiz" açıklamasında bulundu.
'YASALARA UYGUN ŞEKİLDE YAPACAĞIZ'
Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘’ Metruk binalarla ilgili Antalya Valisi Münir Karaoğlu ile yapılan toplantı bu binaların tespit edilip yasal olarak engeli olmayanların kaldırılmasıyla ilgili bir toplantıydı. Alanya’da çok metruk bina yok. Alanya’daki metruk bina sayısı net olarak yapılan çalışmalardan sonra çıkar. Bunlarla ilgili devletin yaptığı düzenlemeler var. Yasalar nasılsa ona uygun şekilde olacak.  Her halükarda yıkılacak gibi yasaya uygun olmayan bir şey olmayacak’’ dedi. 
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 18:36
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107