banner84

Öğrencilerin ulaşım çilesi

Tüm Türkiye genelinde yapılan AÖF sınavlarının yapılığı dönemde Alanya'daki öğrencilerin ulaşım çilesi bitmiyor. Sınav dönemlerinde otobüslerin yetersizliği konusunda zorluk çeken öğrenciler, yetkililere seslenerek ek sefer istediler

Öğrencilerin ulaşım çilesi
Mevlüt UYGUR
12-13 Ocak tarihlerinde Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Sınavları (AÖF) için, sınav yerlerine gitmek isteyen öğrencilerin ulaşım çilesi bir türlü bitmek bilmiyor. Özellikle Kestel Mahallesi'nde bulunan Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nin (ALKÜ) fakültelerinde sınava girecek öğrenciler otobüslerde sınav günleri yaşanan yoğunluktan şikayetçi. Sınav dönemlerinde ulaşım konusunda yaşadığı zorlukları Alanya Postası'na aktaran gençler, otobüslere sınav günlerinde ek sefer konulmasını istedi.
'ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLMASIN'
Mehmet Ali Korkmaz, "Ben kendim sınava girmedim ama kızımın yanında geldim. Bu sınav günleri otobüsler çok dolu oluyor. Sınav günleri otobüslere ek sefer konulmamasından dolayı öğrenciler mağdur oluyor. Birçok öğrenci ya sınava geç kalıyor yada sınava giremiyor. Öğrencilerin mağdur olmaması için sınav günlerine özel ek sefer yapılması gerekiyor. Öğrenciler mağdur olmasın" dedi.
'YETKİLİLER ÇÖZÜM ÜRETMELİ'
Rasim Doğan, "Ben Kayseri'den geliyorum ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Alanya'da ulaşım çok sıkıntılı. Özellikle sınav günlerinde otobüsler çok sıkıntılı, ek sefer konulmuyor, öğrenciler mağdur ediliyor. Önceden belirlenmiş bir sınav tarihi var.  O güne özel ekstradan 2 yada 3 otobüs gelse bu problem yine çözülebilir. Sınava giren çok sayıda insan var ama otobüs sayısı yetersiz, sıkıntı yani. Yetkililer bu konuya el atmalı" diye konuştu.
'SINAV DÖNEMLERİ CİDDİ PROBLEMLER YAŞANIYOR'
Şerife Kıray, "Alanya'da genel olarak bir otobüs yetersizliği var. Özellikle sınav dönemlerinde ciddi problemler yaşanıyor. Bu öğrenciler için oldukça zor oluyor. Sınav dönemlerinde otobüs seferlerinin arttırılması gerekiyor. Mesela ev ile durağın mesafesi uzak olunca da öğrenciler sıkıntı yaşıyor. Öğrencilerin mağdur edilmemesi için sınav dönemleri mutlaka ek seferlerin yapılması gerekiyor" şeklinde konuştu. 
'OTOBÜSLER TIKLIM TIKLIM DOLU OLUYOR'
Safa Malkoç, "Alanya'daki ulaşım sorunu ortada herkes biliyor. Sınav dönemlerinde öğrenciler büyük zorluklar çekiyor. Otobüslerin içi tıklım tıklım dolu oluyor. Bir otobüsü kaçırınca yenisinin gelmesi uzun sürüyor. Bu sınav dönemlerinde ek sefer yapılırsa öğrenciler bu zorlukları çekmez" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 17:02
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107