banner84

Şahin'den 300’üncü toplantı açıklaması

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin yönetim kurulu toplantısında yaptığı basın açıklamasında 300'üncü yönetim toplantısıyla ilgili, "Böyle bir ekiple çalıştığım için çok mutluyum" dedi.

Şahin'den 300’üncü toplantı açıklaması

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) haftalık yönetim toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda bir basın açıklaması yapan Başkan Şahin, yönetimin 300'üncü toplantısını gerçekleştirdiklerini açıkladı. Şahin açıklamasında şunları söyledi: "Mehmet Şahin, "Yönetim kurulumuzla birlikte bugün 300'üncü toplantımızı gerçekleştirdik. Öncelikle Alanyamıza ve memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biliyorsunuz odamızda hafta bir defa yönetim kurulu, ayda bir defa da meclis toplantımız oluyor. Aşağı yukarı 6 yıl bitmiş oldu. Ben bu süreçte böyle bir ekiple çalıştığım için çok mutluyum."
'PROJELERİMİZLE ÖRNEK OLUYORUZ' 
"Meclis üyeleri yönetime yönetim başkana yetki verir" diyen Şahin "Ama biz paylaşımcı bir şekilde yönetim kurulu arkadaşlarımız ve meclis başkanımızla birlikte her şeyi tartışarak karar aldık. Çünkü birimizin göremediğini diğerimiz görebilirdi. Hep bu mantıkla paylaşım yaparak, istişare ederek bu kararları aldık. ALTSO Akademi'yi kurduktan sonra adeta odamızı bir üniversite kampüsüne çevirdik ve birçok odaya sadece eğitimde değil çoğu projemizle örnek olduk. Ankara ofisimiz, Turizm Meslek Yüksekokulu da bunlardan. Alanyamızın marka değerini yükseltecek daha farklı projelerimiz de var. Sanayi projemiz için 18. maddeye geçtik ve seçimden önce de askıya çıkaracağız ifadelerini kulandı. 
'HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI ALANYA'
Alanya'nın inşaat, emlak, tarım olmak üzere üç ticari lokomotifi olduğunu söyleyen Başkan Şahin, "Üçüyle de ilgili çok ciddi çalışmalar yaptık. Turizmde, Alanya tanıtım noktasında daha önce Turizm Bakanlığı'nın verdiği küçücük masalarda tanıtılıyordu. Biz 'Bana dokunmayan yılan bin yaşasın' demedik. Şehirde gözlemlediğimiz bütün eksikliklerle ilgili sektörlerle istişare ederek çözüm aramaya başladık. Saygı, sevgi çerçevesinde bunları yapmaya çalıştık. Ben böyle bir ekiple çalıştığım için çok gurur duyuyorum. Alanyamıza, doğup büyüdüğüm memlekete bana bu imkanı veren Alanya halkına, ticaret erbaplarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz de bu sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirip daha çok hizmetler yapmak istiyoruz. Önemli olan Alanya, hepimizin ortak paydası Alanya. 300'üncü toplantımız Alanyamıza, iş dünyasına hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah dönemimizin sonunda da rabbim bizi mahcup etmez. Aynı gururla karşınıza çıkmayı nasip eder" dedi.
'ÇALIŞMALAR AYNI HIZLA SÜRECEK'
ALTSO Meclis Başkanı Metin Atalay ise, "Üyelerimizin sorunlarını yönetim kurulu toplantımızda her zaman görüştük ve onlara çözüm üretmek için çalıştık. Özellikle ben eğitim ve sertifikalanma konusunda gerçekten yönetim kurulu üyelerimiz büyük bir çaba gösterdi. Ben onların hepsini tek tek kutluyorum. Bu çalışmalar bu şekilde aynı hızla devam edecek" diye konuştu.
'HER ZAMAN BİRİZ BERABERİZ'
Başkan Yardımcısı Ali Kamburoğlu da konuşmasında şunları dile getirdi: "Biz bugün 300'üncü toplantımızı yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İlk günkü heyecanla hala devam ediyoruz. Bugünkü toplantımızda da gördüm ki 6 yıl önceki heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Toplantılarımız her zaman oy birliğiyle geçiyor. Her zaman biriz, beraberiz." 
'VİZYON SAHİBİ BİR BAŞKANIMIZ VAR'
Başkan Yardımcısı Fatma Taşpınar da, "Bugün 300'üncü toplantımızı yaptık ve bunu burada küçük bir pasta keserek kutluyoruz. 300 toplantıdır birlik ve beraberlik içerisinde Alanyamız adına birçok güzel işlere imza attık. Burada güzel olan şey bu ekip ve ekip ruhu. Başkanımız vizyonu olan bir insan. Vizyon koyabilen, fikirler üretebilen, bizim de önümüzü açan bir başkan. Ben kendi adıma bir kadın olarak yönetimde başkan yardımcısı olarak görev almaktan çok mutluyum" dedi. Konuşmaların ardından yönetim kurulu üyeleri 300'üncü toplantı için özel olarak hazırlanan pastayı kesti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 19:13
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107