banner84

Su kabakları toprakla buluşuyor

‘Alanya Su Kabağı Toprağıyla Buluşuyor Projesi’ kapsamında Cuma Pazarı girişinde ücretsiz kabak fidanı dağıtıldı.

Su kabakları toprakla buluşuyor

Özgür YILMAZ

Alanya Kent Konseyi ve Alanya Belediyesi tarafından organize edilen su kabağı fidesi dağıtımı Cuma Pazarı’nda gerçekleştirildi.  Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar ve Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan’ın da hazır bulunduğu fidan dağıtımında vatandaşlara su kabağı yetiştiriciliği ve işlemeciliğine ilişkin bilgilerin yer aldığı broşürlerde dağıtıldı.

ALANYA BELEDİYESİ KENDİ FİDESİNİ ÜRETİP DAĞITIYOR

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar ise, “Su kabağı fidesi üretim ve dağıtım organizasyonumuzun her yıl devam edeceğini belirtmek isterim. Alanyamıza özgü su kabağının çoğaltılması için çalışmalarımız aralıksız sürecek. Su kabağı fideleri Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında 3 bin 200 metrekare alanda üretilmektedir. Yoğun talep üzerine bizler de bugün fidelerimizi vatandaşlarımıza dağıttık” dedi.

'BU PROJEYE SAHİP ÇIKANLARA TEŞEKKÜRLER'
Fidelerin ilk 2 yıl 10’ar bin adet dağıtıldığını bu yıl ise 15 bin su kabağı fidesi dağıtıldığını söyleyen Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, “Proje halkın büyük ilgisiyle devem etmekte. Sahip çıkanlara teşekkür ederim. Alanya için güzel bir proje. Fidelerin büyümesiyle elde edilecek su kabaklarını engelli bireylerimiz işleyerek hediyelik ürünler elde etmekte. Kabaklardan aynı zaman da hem ev ve ofis için hem de sokak aydınlatması için kullanılmakta. Su kabağı işlemeciliği ile şehre renk katılmakta” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 00:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107