banner84

Trafik bilincini arttırmak için etkinlik yapıldı

Trafik haftası kapsamında, Alanya Atatürk Anıtı önünde trafik etkinliği düzenlendi.

Trafik bilincini arttırmak için etkinlik yapıldı

Haber Merkezi
Mayıs ayının ilk haftası olarak kabul edilen Trafik haftası kapsamında; Alanya Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Trafik Eğitim Derneği tarafından Atatürk Anıtı önünde trafik etkinliği düzenlendi.
FARKINDALIK İÇİN STAND AÇILDI
Anıt önüne çelenk sunumu ile başlayan organizasyonda toplumsal farkındalık oluşturmak için trafik standı açıldı. Stantda, trafikte öncelikli işaretler, çocuk güvenliği ve toplumda trafik ilgili vatandaşlara bilgi verildi. Alkol testi gözlüğü ve trafik testleriyle vatandaşlar kuralları yaşayarak öğrendiler. Alanya Belediyesi minik trafikçiler üyeleri de sürücülere ve yolculara broşür dağıtarak günün anlamına dikkat çektiler.
TRAFİK BİLİNCİNİ ARTTIRMAK İÇİN
Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Sorumlusu Bilge Toksöz; “Her yıl Mayısın ilk haftası kutlanan trafik haftası sebebiyle; trafik bilincinin artırılması amacıyla etkinlikler düzenliyoruz. Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda hafta içi her gün öğrencilere ve her cumartesi yetişkinlere trafik eğitimi veriyoruz. Ayrıca merkez ve köy okullarına trafik eğitimlerine gidiliyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107