banner84

Vali Karaloğlu Alanya’daki dalışıyla dikkat çekti!

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, bu kez deniz çayırları için Alanya’da dalış gerçekleştirdi.

Vali Karaloğlu Alanya’daki dalışıyla dikkat çekti!

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yaklaşık 8 yıldır dalgıçlık yapmasıyla da biliniyor. Karaloğlu bu kez de Alanya’da deniz çayırları için dalış gerçekleştirdi. Akdeniz’de tekne sahiplerinin çapa atarak zarar verildiğini belirten ve deniz çayırlarının korunması için farkındalık yaratmak isteyen Vali Karaloğlu, bu nedenle bir dalış gerçekleştirdiğini belirtti.

Vali Karaloğlu, öncesinde de bir çok dalış gerçekleştirirken, bu kez Alanya’da dalışında, nesli tehlike altında bulunan deniz çayırlarının yok olması tehlikesine dikkat çeken Valinin dalışını, su altı görüntü yönetmeni Tahsin Ceylan’ın görüntüledi.

Vali Karaloğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından su altındaki fotoğraflarını şu notla paylaştı;

'Soluduğumuz havanın içindeki oksijenin yüzde 70'ini denizlere borçluyuz. Bunun yüzde 50'sini fitoplanktonlar, yüzde 20'sini deniz çayırlarının fotosentezi sağlıyor. Denizlerimizi korumak ortak sorumluluğumuzdur. Akdeniz'in en büyük deniz çiçekli bitkisi Posidonia oceanica'dır. Posidonia oceanica nesli tehlike altında, Uluslararası Doğa Koruma Birliği'nin kırmızı listesinde. 1 metrekarelik alanı günde 20 litre oksijen üretiyor. Vali Bey bu duruma dikkati çekmek için daldı.'

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107