banner84

Vicdanları da kalmamış

Alanya Belediyesi'nin ihtiyaç sahipleri için Alanya'nın birçok noktasına yerleştirdiği kıyafet kumbaraları, kimliği belirsiz kişiler tarafından alınarak kıyafetlerin pazar yerlerinde satıldığı vatandaşlar tarafından iddia edildi. Vatandaşlar, "Bunu yapanların vicdanları da kalmamış" dedi.

Vicdanları da kalmamış
Haber Merkezi
Alanya Belediyesi’nin Alanya’nın belli noktalarına yerleştirdiği kıyafet kumbaraları ile giysi ihtiyacı olan insanların oradan alarak kullanabilmesi amaçlandı. Belediyenin bu güzel davranışına karşılık, Alanya’nın birçok yerinde bulunan bu kıyafet kumbaraları hakkında, çok ilginç bir iddia ortaya atıldı. Vatandaşlar, gece yarısı kimliği belirsiz kişiler tarafından kumbaraların yağmalandığı ve oradan alınan kıyafetlerin daha sonra pazarlarda satıldığını iddia etti. 
PAZARDA SATIYORLAR
Birçok vatandaşın bu duruma şahit olduğu öğrenilirken, yardıma muhtaç insanlar için kıyafetler koyduklarını daha sonra pazarda satıldığını gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemediklerini ifade ettiler. Mahmutlar Mahallesi’nde bulunan vatandaşlar, bu duruma isyan ederken, "Hepimiz kaç kez şahit olduk. Geceleri kumbaralara girerek oradaki kıyafetleri alıp pazarda satıyorlar. İhtiyaç sahiplerinin yararlanması için koyduğumuz kıyafetleri pazarda satılırken gördüğümüzde hepimiz şok olduk" diye konuştular. 
PAZARDAKİ İKİNCİ EL MALLARA DİKKAT
Bazı kurnazların da Alanya Belediyesi’nin kumbaraları açtığı esnada ihtiyaç sahibi gibi oraya gidip kıyafetleri aldığını dile getiren vatandaşlar, "Pazarlarda düne kadar birkaç tane olan ikinci el satan tezgahlar, şimdi o kadar çoğaldı ki kimse anlam veremez oldu" şeklinde konuştu. 
SUİSTİMAL EDİLİYOR
Yaşanılan olaya Alanya Belediyesi’nin el atarak çözüm bulmasını isteyen vatandaşlar, "Hayır işini bile paraya çevirmiş bu insanlar. Belediye o kadar güzel bir şey yapmış, bu şekilde suistimal edilmemesi lazım. Sonuç olarak ihtiyacı olan, durumu olmayan insanlar var. Böyle onların da hakkına girmiş oluyorlar, çok günah" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107