banner84

Yeni Alanyalılar’dan Yücel’e teşekkür

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi (Yeni Alanyalılar), Isparta ve Eskişehir’e yaptığı geziyle bu yıl ki geleneksel kültür turunu gerçekleştirdi.

Yeni Alanyalılar’dan Yücel’e teşekkür

Meclis Üyeleri, tur organizasyonuna destek veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ettiler.

YABANCILAR MECLİSİ GELENEKSEL KÜLTÜR TURUNUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Üyeleri, Meclis Başkanı Abdullah Karaoğlu Başkanlığı’nda bu yıl ki geleneksel kültür turunu gerçekleştirdi. Üyeler, tur kapsamında Eğirdir Gölü, Beyşehir, Akşehir ve Eşkişehir’de bulunan tarihi ve kültürel mekânları ziyaret ettiler.

ESKİŞEHİR KENT BELLEĞİ MÜZESİ’NDEN TÜRK TARİHİYLE İLGİLİ BİLGİ ALDILAR

Kültür turuna, Beyşehir’deki 1296-1299 yılları arasında Eşrefoğlu Süleyman Bey tarafından yaptırılan Eşrefoğlu Camii’nden başlayan Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi, daha sonra Akşehir’deki Nasrettin Hoca Türbesi ve Eğirdir Gölü çevresindeki meyve bahçeleriyle devam etti. Üyeler turun ikinci gününde ise Eskişehir’deki Kent Belleği Müzesini ziyaret ederek müze içinde yeralan cam el sanatları müzesi, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi devlet adamları ve günümüz liderlerinin bulunduğu bölümleri gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

ÜYELERE ESKİŞEHİR’İN TARİHİ VE SOSYAL MEKANLARI GEZDİRİLDİ

Müze ziyaretinin ardından rehber eşliğinde Eskişehir kent merkezini gezen üyeler daha sonra Porsuk Çayı üzerine kurulan köprüler, Kent Park ile Bilim, Sanat ve Kültür Parkı’nı da ziyaret ederek geziyi tamamladılar.

Bu yıl ki kültür turunun ardından Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ve meclis üyeleri, turun düzenlenmesine destek veren Alanya Belediye Başkan Adem Murat Yücel başta olmak üzere, Eskişehir şehir turunun gerçekleştirilmesini sağlayan Eskişehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e misafirperverliği için teşekkür ettiler.

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Üyeleri her yıl bir kültür gezisi organize ederek ülkemizin doğal ve kültürel mekanlarını tanımaya devem ediyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 15:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER