banner129

Yöresel Alanya Yemekleri yeni dönem kursları başladı

Yöresel Alanya Yemeklerini yaşatmak ve tanıtmak için Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’Yöresel Yemek Atölyesi’’ kursları, 2019 yılının ilk kursiyerleri sertifikalarını aldı.

Yöresel Alanya Yemekleri yeni dönem kursları başladı
30 kişilik sınıflarda düzenlenen ve Yöresel Alanya yemeklerinden 20-25 farklı çeşit yemeğin kursiyerler ve aşçılar tarafından birlikte hazırlandığı kurs, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Alanya HEP Üniversitesi Gastronomi Bölümü Mutfağında düzenlendi.
Mevsime göre değişiklik gösteren menülerin yer aldığı Yöresel Yemek Atölyesinin ilk kursuna katılan katılımcılar, Laba Dolması, Gülüklü Çorba, Un Çorbası (Övelemeç Çorbası), Darı Çorbası, Ülübü Piyazı, Bumbar Dolması, Kuru Patlıcan yemeği, Taratoru gibi birçok lezzetin tariflerini ve özel yapım tekniklerini uygulayarak öğrendiler.
SEVDA ERDOGMUŞ:’’ 4. YILIMIZA START VERDİK’’
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş "4.yılına start verdiğimiz kurslarımız neticesinde; Yöresel Alanya Yemeklerimiz bugüne kadar 600 kişiye ulaştı. Katılımcılarımızın, aşçı hocamızın ve AHEP Üniversitesinin de desteği ve ilgisi ile 2019 yılının ilk kursunu tamamlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Bizlerle birlikte bu projede yer alan Alanya Mutfağına katkı sağlamış herkese teşekkür ediyor, lezzetlerimizi doğru tariflerle öğrenmek isteyen herkesi ‘’Yöresel Yemek Atölyesi’’ kurslarımıza davet ediyorum’’ dedi.
AHEP Üniversitesi Rektörü Mehmet D. Öner ve Alanya Rotary International Club Başkanı Leonie KILIÇ’ın da tattığı Yöresel Lezzetler, kendilerinden tam not aldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 12:31
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107