-Mert CANTÜRK

ü

Alanya 2.nci Ağır Ceza Mahkemesinde ilk duruşması yapılan mahkemede Alanya L. Tipi Kapalı cezaevinde tutuklu yargılanan sanık T.E. duruşmaya SEGBİS’ le katılırken sanık ve müşteki avukatları katıldılar.

“KAZADA YARALANANLARA GEÇMİŞ OLSUN DEMEDİLER”

Müşteki avukatı İbrahim Ersuz, duruşmada şunları söyledi’ Ölümlü kazada pişman olduğunu söylüyor. İnsan kırmızı ışıkta geçmez, kazadan sonra sanık yakınlarının mağdurlara geçmiş olsun telefonu dahi etmemişler bunlar depremzedeler onlar buraya sığınmışlar insan sorar suyunuz var mı diye, insan sorar bu olay bilerek taksirle ölüme sebebiyet vermek suçundan yargılanması gerekir “dedi.

Sanık avukatları İbrahim Yıldız, ve Özer Tuncay, müvekkilim kırımızı ışıkta geçtiği herhangi bir kamera görüntüsünün olmadığını her hangi tespit yok, bilirkişi raporunun kabul etmediklerini bu raporun yeterli olmadığını bu raporun Adli Tıp Kurumuna gönderilmesine müvekkilimizin 4 bucuk aydır tutuklu olmasından dolayı tahliyesine aksi takdirde Adli Kontrol şartıyla tahliyesini istedi.

Suya balıklama atlayan talihsiz adam hayatını k*ybetti Suya balıklama atlayan talihsiz adam hayatını k*ybetti

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ

Alanya 2.nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti 3 kişinin ölümüne 4 kişinde yaralanmasına sebep olan tutuklu sanık T.E. tutukluluk halinin devamına eksik evraklarının tamamlanmasına. Bilirkişi raporun Adli Tıp Kurumuna gönderilmesine sanığını tutukluluk halinin devamına duruşmanın 18 Ekim tarihine ertelenmesine karar verildi.

- Olay

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından Hatay'dan Alanya'ya gelenlerin bulunduğu otomobilin, 2 Mart’ta ilçede T.E'nin kullandığı hafif ticari araçla çarpışması sonucu, depremzede İnci (21), Başak (21) ve Ali Can Güler (23) hayatını kaybetmiş, Ahmet Çınar, Emin, Fulya ve Melis Bade Zan hafif yaralanmıştı.

Muhabir: Ayşe Yağmur Mercimek