Antalya'da gündemden çıkarıldı! Şimdi ne olacak Antalya'da gündemden çıkarıldı! Şimdi ne olacak

E-scooter piyasa sürüldüğü andan itibaren hem trafiği hem de yayaların can güvenliğini hiçe sayıyor. Bilinçsiz sürücülerde işin içinde eklenince kazalar kaçınılmaz oluyor. Elektrikli scooter, özellikle trafik sorununun yaşandığı kentlerde alternatif bir ulaşım aracı olarak görülse de kazalara davetiye çıkararak ölümlere neden oluyor. Bu e- scooterların kaldırımlara, yaya geçitlerine, yolun ortasına park edilmesi, çevre yolunda, adım atılacak her noktada yer alması ve bilinçsizce kullanılması ülke gündeminde hala yerini koruyor.

BİTMEK BİLMEDİLER

Kazalara sebebiyet veren e scooterların artık yayalara da zarar verdiğini belirten vatandaşlar, “Kaldırımdan gidiyorlar hepimize çarpıyorlar. Geçen gün yolda giden bir vatandaşa çarptı ve durmadan kaçtı” dedi.

DENETİMLER YETERSİZ

Geçtiğimiz yıllarda faaliyete giren e scooterlar halen sokak ortalarına park edilerek trafiği olumsuz etkilemeye devam ediyor. Hem kazaya davetiye çıkaran hem de görüntü kirliliğine neden olan e scooterlar hakkında isyan eden vatandaşlar, “ Ne yazık ki çözüm bulunmuyor. Denetimler yetersiz. Caydırıcı cezalar uygulanmıyor” diyerek isyan etti.

YAYA GEÇİDİNİN ORTASINA PARK EDİLMİŞ

Son olarak Alanya’da yaya geçidine bırakılan e scooter görenlere pes dedirtti. Yaya geçidinin ortasında bırakılan e scooter hakkında konuşan vatandaşlar, “Bu geçidi biz mi kullanacağız yoksa bu araçlar mı? Artık yeter. Gereken işlemler başlatılmalı” diyerek yetkililere seslendi. -Alkın BİRİCİK

Kaynak: Alkın BİRİCİK