Motosiklet mercek altında alındı: Alanya'da kimseye göz açtırılmadı Motosiklet mercek altında alındı: Alanya'da kimseye göz açtırılmadı

-Haber Merkezi

THK Alanya Şube Başkanı Emine Keyaoğlu, 28 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı öncesi deri toplama faaliyetleri için hazırlıkları tamamladıklarını belirterek vatandaşlara çağrıda bulundu.Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şube Başkanlığı Kurban Bayramı ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. THK Alanya Şube Başkanı Emine Keyaoğlu, 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ve 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kanunu gereğince kurban derisi toplama yetkisinin sadece THK’ya ait olduğunu söyledi.

THK’nın görevlendireceği kişiler tarafından deri toplama faaliyetinin gerçekleştirileceğini belirten Keyaoğlu, Alanya’da ilçe merkezi ve mahallelerde 15’i resmi, 15’i özel araç toplam 30 araç ve 35 işçinin görev yapacağını belirtti. Deri toplama merkezinin de bayramın 3. günü mesai bitimine kadar açık kalacağını aktaran Keyaoğlu, gerek duyulması halinde 0242 513 39 66, 0505 876 14 33 ve 0532 577 41 96 numaralı telefonlarla irtibata geçilebileceğini ifade etti.

Keyaoğlu, Türkiye genelinde 382 şubenin makbuz karşılığı ve yetkili kişilerce deri toplama faaliyetini yürüteceğini, derilerin zayi olmaması için 800 uzman personelin çalışacağını belirterek toplanan derilerle yapılacak faaliyetleri de aktardı.

Türk Hava Kurumu’nun Cumhuriyetin en önemli kurumlarından biri olduğunu, bu önemli kurumun bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da halkın hizmetinde olacağını vurgulayan THK Alanya Şube Başkanı Emine Keyaoğlu “THK halktan aldığını halka hizmet olarak geri veren bir kurumdur. Sizlerin de böylesine manevi bir hazzı bizimle yaşamanız, toplumsal dayanışmayı, memleket ve ülkesiyle birlikte paylaşma bilincini göstermeniz için, birlik beraberlik ve bütünlük gününde kurban derilerini bekliyoruz. Hayırlı bayramlar dileriz” dedi.

Muhabir: Bedia UYAR