banner84

Alanyaspor Antep’te kredisini tüketti…

Bülent Korkmaz’ın Alanyaspor’da sonbaharı bahara çeviren 8 maçlık yenilmezlik serisi ne güzel günlerdi. Yaşanan yoğun hastalık ve sakatlıklarla birlikte bu tatlı günler sona erdi, son 7 haftada yaşanan 5. mağlubiyetle sıkıntılı bir sürece girildi.

Gaziantepspor deplasmanı Alanyaspor’un yeniden yörüngesine girebileceği bir kritik deplasmandı. Antep’ten 3 puan çıkarılabilse, takım güven tazeleyecek, istikrar adına önemli bir adım atılabilecekti, olmadı…

Erol Bulut’un sıkı savunma kalkanı

Gelelim maça… Alanya’nın eski teknik patronu Erol Bulut, Turuncu-Yeşilliler’in ofansta çok dinamik, kolayca pozisyon ve skor üretebilen kramponlara sahip olduğunu biliyor, üstelik sol kanadığımızın teklediğini de görüyordu. Takımını ve taktiğini bu üçlü ve zayıf yönlerimizi etüt ederek kurmuştu. Gol için sabırlı davranıyor, çok adamlı, güçlü bir savunma kalkanı tesis ediyordu. Bülent Korkmaz da, rakibi ilk yarıda bulunacak bir golle gevşetebileceğini düşünüyordu.

Novais’in skoru dengeleyen nefis golü

İlk yarıda Alanyaspor bir taraftan kalesini savunurken, diğer taraftan klasik ofans varyasyonları ile gol kovaladı. Davidson ve Efecan’la iki gol girişiminden sonuç çıkmadı. Juanfran’ın kafayla çizgiden çevirdiği topun yanısıra, kaleci Serkan yine birkaç gollük şutu ustaca savuşturmayı başardı. İkinci yarı iki takım da vites yükseltti. 55’de Maxim'in soldan kornerinde ön direkten sektirilen topa genç Furkan’a golü oyunu iyice ateşledi. Ardından, Novais’in jeneriklik şok şut golünü gördük. Bu golle galibiyet için umutlandık.

Diedhiou ve Alanyaspor’un korner zaafı

Duran toplar Alanyaspor’un en kolay gol üretebildiği pozisyonlardı. Maalesef son birkaç haftadır, avantajımız zafiyetimize dönüştü. İleride gol kovalayan Diedhiou, oyunun sıkıştığı anlarda defansın yardımına da koşuyordu. Maalesef, bu iyi niyetli gayretinin sonucu iki haftadır facia oluyor. Oba’daki son Adana Demir maçında geriye gelip, Awaziem’le yakın markajında tuttuğu Balotelli’nin korner topuna kafa golünde tutukluk yapan Senegalli, Antep’te de yine köşe vuruşundan gelen topa ters müdahalesiyle golü kendi kalemize atıverdi!.. Bu çifte talihsizliğe ne demeli…

Kenardan gelenler yeterli katkı veremiyor

Ofansta pas trafiğini yöneten, gol de üreten Emre Akbaba ile defansta Awaziem ve Borja’nın sakatlıklarının takımın direncini etkilediği gerçek. İlk onbir kıvamındaki asların yokluğunu, kenardan gelenler yeterince dolduramıyor. Kadro derinliği konusunda bu zafiyeti görmemezlikten gelemeyiz. Mevcut bütçelerle kulübü başarıyla yöneten Başkan Hasan Çavuşoğlu’ndan, ara transferde birkaç hazır, deneyimli futbolcuyu takıma monte etmesi bekleniyor. 7 maçta 5 mağlubiyetle klasmanın üst sıralarda tutunabilmemizin zor olduğunu gördük. Alanyaspor’un acil galibiyet, 3 puan ve istikrara ihtiyacı var.   
 

YORUM EKLE

banner107

banner169