banner165

ALSMO SEÇİMLERİNDE SONA DOĞRU

Alanya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın 5. Olağan Genel Kurulu 11 Haziran’da düzenlenecek. Mevcut başkan Kerim Gökçeoğlu’nun aday olmayacağı genel kurul saat 10.00’da oda binasında başlayacak. Önder Kıvrak, Emine Genç, Tevfik Atar, Ali Coşkun ve Fikret Türkoğlu’nun aday oldukları genel kurulda 623 üye oy kullanacak. 11 Haziran’daki genel kurulun ardından 12 Haziran’da saat 10.00’da seçimler başlayacak.
Adayları şöyle bir irdeleyecek olursak…
TEVFİK ATAR; Alanya doğumlu meslekte belirli bir konuma gelmiş sempatik ve güler yüzüyle tanıdığımız bir isim. Yapıcı, meslek odaklı vaatleriyle anlayışlı güven veren bir görüntü çiziyor.
FİKRET TÜRKOĞLU; Yeni nesil muhasebecilerden. Siyasi geçmişi olan bir isim. Siyaset tozu yuttuğundan vaatleriyle sol kulvardan kopturdu geliyor. 
ÖNDER KIVRAK; Meslekte tanınan bir isim.  Sevilen bir karakter.  Daha önce odada almış olduğu görevler var oldukça deneyimli.
ALİ ÇOŞKUN; Deneyimli bir meslek büyüğümüz. Azimli bir isim.    
EMİNE GENÇ;  Alanya doğumlu muhasebecilerimizden. Oda ve Tesmer görevleri tecrübesi olan bir isim. 
Kısaca adaylar ile ilgili izlenimler böyle. 
Hepsi birbirinden yetenekli ve değerli isimler. Meslek camiasına faydalı olacakları aşikâr. 
Kendimde 15 yıldır meslek içinde olduğumdan mesleğin sorunlarına hâkimim. Aslında seçimden çok seçim sonrasında kazanan adayın bu sorunlarla ne kadar ilgileneceği esasen dikkatle takip edeceğimiz konu. Tahsilat sorunu ne olacak, çağın gereksinimlerinin meslekte revizyonu ile geleceğe doğru bambaşka yerlere evrildiğimiz bu süreçte meslek ve meslektaş kendini nerede konumlandıracak. Odanın buradaki öncü rolü ne derecede olacak. 
Elbette hep birlikte yaşayıp göreceğiz.
  Kerim başkan çıtayı bir hayli yüksekte bıraktı gelenin gideni aratmayacağı, meslekte kronikleşen sorunların bir an önce çözüme kavuşacağı genelde olmasa bile yerelde meslekte birliğin sağlanacağı bir oda yönetimi oluşması temennisiyle.  Şimdiden tüm adaylara başarılar bilerim. Kazanan meslek ve meslektaş olsun. 
Ayrıca Fikret Bey seçilirsen vaatlerinin takipçisiyim bilesin. 
 

YORUM EKLE

banner107

banner169