ü

Denetim ekipleri, yaz aylarında Antalya, Muğla ve İzmir gibi turistik bölgelerde yoğun bir çalışma yürütecek. Bakanlık, bu amaçla yüzlerce denetim personelini bu bölgelere görevlendirdi. Gece kulüpleri, restoranlar, beach clublar, oteller ve pansiyonlar gibi turistik işletmelerin hasılatları denetlenecek. Ayrıca, işlek cadde ve sokaklardaki işletmeler de kapsamlı bir denetime tabi tutulacak.

Alanya'da üst katta oturanlar... Ölümcül sonuçlar doğurabilir! Alanya'da üst katta oturanlar... Ölümcül sonuçlar doğurabilir!

Denetimlerin bir diğer önemli konusu ise yazlık konutlarını kiralayanlar olacak. Gelirler İdaresi Başkanlığı ekipleri, günübirlik ev kiralama faaliyetlerini de titizlikle inceleyecek. Bu kapsamda, 2023 yılına ilişkin analiz çalışmaları yapılacak ve gelir elde ettiği düşünülen mükellefler beyana davet edilerek gönüllü uyum sağlanması amaçlanacak. Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan günübirlik konut kiralama izni alan mükellefler ile kiralama potansiyeli bulunan boş konutlara yönelik de yoklama yapılacak.  -Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi