banner84

'Antalya’da Her Yol Turizme Çıkar'

Vali Ersin Yazıcı, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ve beraberindeki İngiliz Milletvekilleri AfzalKhan, YasminQureshi ve İngiltere Bury Belediye Başkanı ShaheenaHaroon’ımakamında kabul etti. Ziyarette Antalya ve İngiltere arasındaki turizm ve ticaret faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

'Antalya’da Her Yol Turizme Çıkar'

Dünyanın En Güzel Şehrine Hoş Geldiniz

Vali Ersin Yazıcı, ALTSO BaşkanıMehmet Şahin ve Müslüman İngiliz Milletvekilleri AfzalKhan, YasminQureshi, ShaheenaHaroon’ıturizmin başkenti Antalyada ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Dünyanın en güzelşehrine hoş geldiniz. Sizleri Antalyamızda görmekten dolayı mutluyuz. Alanya Ticaret ve Sanayi Odamızın davetiyle buraya geldiniz sefalar getirdiniz.Antalyamız güneşiyle, kumuyla, deniziyle ve tarihiyle çok özel bir yer. Dünyanın birçok yerinde olmayan güzelliklere sahip bir şehirdir.” dedi.

Manchester Gorton Milletvekili AfzalKhankendilerini kabul ettiği için Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkürlerini sunarak; Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. 500 bin Türk vatandaşı Büyük Britanyada yaşıyor. Ayrıca 3 milyon da Müslüman vatandaşı yaşıyor. Türkiye, İngiltere ile çok uzun yıllardır bir ilişki içerisinde biz de bu ilişkileri daha da geliştirmek istiyoruz. Şu anda seyahat imkanlarımız çok fazla ve bunu değerlendirmeliyiz. Bugün çeşitli toplantılar gerçekleştirdik bir de sizinle görüştük. Bunların çok yararlı ve faydalı olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Antalyada Her Yol Turizme Çıkar

Soru cevap şeklinde gerçekleştirilen ziyarette ilk kadın Müslüman Milletvekili olan YasminQureshi, Vali Yazıcı’ya, “İki ülke arasında sadece turizmi geliştirmek değil aynı zamanda ticareti geliştirmek ve ticari faaliyetler yapmak istiyoruz.” dedi.

Antalyanın tarım ve turizm şehri olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı; Antalyada tarım da ticarette, turizme çıkar. Çünkü bu şehrin bütün kolları bir şekilde turizme çıkıyor. 680 bin yatağımız ve 9-10 aylık uzun bir sezonumuz var. Bizim için ve Türkiyemiz için esas olan bu 9-10 aylık turizm sezonunda yataklarımızın dolu olmasıdır. Orayı doldurduğumuzda bizim ticari ve tarımsal faaliyetlerimiz de orayı desteklediği için şehrimiz büyük oranda mutlu oluyor. Bu şehir turizme çok büyük yatırım yaptı. Turizm olmadığında şehrin morali bozuluyor çünkü burada bütün yollar turizme çıktığı için sektör yürümediğinde şehir olumsuz etkileniyor.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Qureshi, Vali Yazıcı’ya Antalyanınpandemide turizm sezonunu nasıl geçirdiğini ve bu yıl ki turizm hedeflerini sordu. Vali Yazıcı bu soruya; “ 2019 yılında sadece havaalanından 15 milyon 800 bin turist geldi. 2020de 3 buçuk milyon geçen yıl da 9 milyon 100 bin misafirimizi ağırladık. Hedefimiz ise 2019 yılının altına düşmemek.” dedi.

Görüşmenin sonunda, İngiliz Milletvekilleri AfzalKhan, YasminQureshi ve Bury Belediye BaşkanıShaheenaHaroon Vali Yazıcı’ya misafirperverlikleri için teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169